Connect with us

Espor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapalı elemelerinde heyecan doruk noktasında

Rekabet gün geçtikçe artıyor!

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapalı elemelerinde heyecan doruk noktasında

10 Ocak Pazartesi günü başlayan VCT 2022 heyecanında açık elemelerden gelen 4 takımın, davetli 4 takım ile karşılaştığı VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapalı elemelerde finalin ilk isminin belli olduğu 14 Ocak Cuma günü heyecan doruk noktasına ulaştı.

13 Ocak Perşembe günü oynanan karşılaşmaların ardından 14 Ocak günü, hem üst grup hem de alt grup karşılaşmaları ile birlikte saat 17:00’da başladı.

Üst grup karşılaşmalarında Fire Flux Esports, Futbolist karşısında 2-1’lik bir skor ile galip gelerek bir adım daha ileri giderken, SuperMassive Blaze de BBL Esports karşısında 2-0’lık bir galibiyet alarak FF ile karşılaştı. Günün üst gruptaki son karşılaşması FF ile SMB ekipleri arasında oynandı. İyi bir oyun ile rakibine seride hiç kaybetmeyen SuperMassive Blaze, adını finale yazdıran ilk takım oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapalı elemeleri alt grup karşılaşmalarında rekabet artıyor

Alt grup karşılaşmalarında ise heyecan daha da üst noktadaydı. Kapalı elemelerin ilk gününde kaybeden ekiplerden Galakticos ile Zero Zone, 2L8 ile de Fenerbahçe Espor karşılaştı.

Galakticos ekibi Zero Zone karşısında 2-0’lık bir galibiyete ulaşarak Futbolist’in rakibi olurken, 2L8 de Fenerbahçe Espor karşısında 2-1’lik bir skor ile galibiyete ulaştı ve BBL Esports’un alt gruptaki rakibi oldu.

Üst grup yarı finallerinde kaybeden takımlar ile alt grupta kazanan takımların karşılaşmaları ise saat 20:00’da başladı. Futbolist’e üç maçlık seride karşılaşma vermeyen Galakticos galibiyete ulaşarak alt grup finallerine çıkma şansını kazanan ilk takım oldu.

Alt gruplarda günün bir diğer karşılaşması olan BBL Esports – 2L8 karşılaşmasında ise 2L8 ekibi seriye galibiyet ile başlasa da, BBL geriye kalan iki maçı kazanarak Galakticos’un rakibi oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapalı elemeleri alt grubun ikinci adımında turnuvaya veda eden Futbolist ve 2L8 ekipleri ise 5-6. sırada yer alabilmek için karşı karşıya gelecek.


İlginizi Çekebilir:

Fnatic VALORANT oyuncusu Boaster, BBL Esports şarkısını söyledi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor