Connect with us

Espor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta şampiyonu SuperMassive Blaze oldu

Açık elemelerden gelen SuperMassive Blaze, şampiyonluk unvanının sahibi oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta şampiyonu SuperMassive Blaze oldu

10 Ocak Pazartesi günü açık elemeler ile başlayan VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta heyecanı 16 Ocak Pazar günü oynanan final karşılaşması ile sona erdi. Açık elemelerde rakiplerini mağlup eden ve kapalı elemelerin üst grubunda verdiği mücadele ile ilk finalist olan SuperMassive Blaze’in rakibi, alt grupta mücadele eden Fire Flux Esports olmuştu.

16 Ocak Pazar günü saat 17:10’da başlayan beş maçlık serinin ilk haritası Breeze oldu. Büyük finalin ilk karşılaşması adına yaraşır bir şekilde oldukça rekabet dolu geçti. Karşılaşmanın ilk yarısında FF ekibi rakibi karşısında üstün bir oyun sergilerken, ikinci yarıda aynı performansı sergileyemedi ve oldukça yakın bir skor olan 13-11 ile karşılaşma SuperMassive Blaze lehine sonuçlandı.

Beş maçlık serinin ikinci haritası ise Ascent haritasında oynandı. Karşılaşmanın ilk yarısını yine önde bitiren Fire Flux Esports, taraflar değiştikten sonra sadece bir round alma şansı yakaladı. Yaptığı geri dönüş ile SMB, 13-9’luk bir skor ile galibiyete ulaşarak seride durumu 2-0’a getirdi.

SuperMassive Blaze ekibinin şampiyonluğa ulaşmasındaki son adım olan serinin üçüncü karşılaşmasında Bind haritası seçildi. Karşılaşmanın ilk yarısı 6-6’lık bir skor ile kafa kafaya biterken, FF rakibine sadece 2 round kaybederek 13-8’lik bir skor ile karşılaşmayı kazandı ve seride durumu 2-1’e getirdi.

Serinin oynanan son karşılaşmasında takımlar Icebox haritasında karşı karşıya geldi. İlk yarıda aldığı 10 round ile işini oldukça kolaylaştıran SuperMassive Blaze, oyunun ikinci yarısında da 3 round kazanarak 13-4’lük oldukça üstün bir skor ile hem karşılaşmada hem de seride galibiyete ulaşan taraf oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta şampiyonu SuperMassive Blaze

Rakibi Fire Flux Esports karşısında 3-1’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak şampiyon olan Papara SuperMassive Blaze, şampiyonluk unvanının haricinde VALORANT Champions Tour 2022: EMEA 1. Aşama Challengers etkinliğine katılma hakkını da kazandı.

Bir para ödülünün olmadığı etkinlikte 2, 3, 4 ve 5. sırada yer alan Fire Flux Esports, BBL Esports, Galakticos ve 2L8 takımları VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta kapalı elemelerine katılma hakkı kazandı.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta şampiyonu SuperMassive Blaze oldu

“Yarım kalan bir Avrupa hesabımız vardı.”

Şampiyonluğun ardından takım yönetimi ve oyuncuları da dahil pek çok kişi sosyal medya paylaşımları ile birlikte düşüncelerini paylaştılar.

SMB’nin kurucu ortaklarından biri olan Bora Koçyiğit, takımın açık elemelerden finale uzun bir yoldan dile getirdiği 3 Tweet’lik açıklamasında “VALORANT takımımız 256 takım ile başlayan açık elemelerden, finale uzanan yolda, sadece 2 map kaybederek, büyük bir dominasyon ile VCT 2022 STAGE 1 Şampiyonu oldu. GGWP @firefluxesports. Oyuncularımız, teknik ekip ve tüm staff muhteşem bir özveri ve çalışma sonucu bu başarıya ulaştılar. Sizleri çok seviyorum, gurur duyuyorum. Yazılabilecek çok şey var bu başarı üzerine. Ama gerek yok şu an. Amacımız TR Şampiyonluğu değildi. Yarım kalan bir Avrupa hesabımız vardı. Bu takımın bunu da başaracağına inancım sonsuz.” sözlerine yer verdi.

Takımın genel menajeri Atahan Dikmen ise bu şampiyonluğun kendisi için çok önemli olduğunu dile getirdiği Tweet serisinde şöyle konuştu:

“Bu şampiyonluk benim için çok önemliydi, hayatımın en zorlu periyotlarından birisini geçirdim, çok eleştiriler aldık, kadro mühendisliği sorgulandı, oyuncularımıza ağır eleştiriler yapıldı #SakinOlPlanaGüven dedik ve şükürler olsun Şampiyonuz YİNE ! Çok yaşa @supmassblaze. Güzel rakip @firefluxesports’a derbinin part 3’ünü de vermedik. Her zaman centilmenliklerini korudular hep olduğu gibi yine teşekkürü ve saygıyı hak ediyorlar emeklerine ve yüreklerine sağlık”


İlginizi Çekebilir:

Emir Aral Galatasaray Espor organizasyonunun başına getirildi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor