Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers şampiyonu FunPlus Phoenix’e kötü haber!

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers şampiyonu FunPlus Phoenix’e kötü haber!

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers şampiyonu FunPlus Phoenix'e kötü haber!

Altı haftalık grup aşaması ve Playoff karşılaşmalarının ardından VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers mücadelesinde büyük final 27 Mart Pazar günü FunPlus Phoenix ve G2 Esports ekipleri arasında gerçekleştirilmişti. Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan büyük finalde rakibini 3-1’lik bir skor ile mağlup eden FPX ekibi, etkinliği birinci olarak bitirmişti.

FunPlus Phoenix ekibi için üzücü haber 28 Mart Pazartesi gününün sabah saatlerinde geldi. VALORANT Champions Tour EMEA’nın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamaya göre ligde şampiyonluğa ulaşan takım, VALORANT Champions Tour 2022: Aşama 1 Masters – Reykjavík etkinliğine katılamayacak.

FunPlus Phoenix’in yerini Team Liquid alacak

Ukrayna ve Rusya’daki seyahat kısıtlamalarının yanı sıra mevcut COVID-19 düzenlemelerinin uluslararası seyahat için sayısız zorluk yaratmaya devam ettiğinin belirtildiği açıklamada paylaşılan bilgilere göre, FunPlus Phoenix takımının oyuncularından bir çoğunun nisan ayında düzenlenecek olan etkinliğe katılamayacak olması nedeniyle FPX’in yerine ligi dördüncü sırada bitiren Team Liquid, Reykjavík yolcusu olacak.

Açıklamada lig yönetiminin bu sorunu aşmak için kadronun genişletilmesi, acil durum oyuncusu kurallarının gevşetilmesi, vize ve seyahat izinlerinin güvence altına alınması için ilgili hükümet yetkilileriyle bağlantı kurulması gibi çözüm yolları aradığı bilgisi paylaşılırken, FPX’in yaşadığı bu durum hakkında şu sözlere yer verildi:

“Takımı güçlü performansı için tebrik etmek istiyoruz ve bu başarılarını VCT puanları ve ödül havuzunun bir kısmı ile nasıl takdir edileceğini değerlendireceğiz.”


İlginizi Çekebilir:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, HLTV.org’un kapatılması hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor