Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Aşama 2 playoff çeyrek final sonuçları

Temsilcimiz cNed’in ekibi Acend yoluna kaybedenler grubundan devam edecek

VCT 2022: EMEA Aşama 2 playoff çeyrek final sonuçları

VCT 2022: EMEA Aşama 2 playoff kazananlar grubu çeyrek final serileri tamamlandı. Temsilcimiz Mehmet ”cNed” Yağız İpek’in takımı Acend, M3 Champions’a 2-0 yenilerek kaybedenler grubuna düştü. Öte yandan Team Liquid’i 2-1 yenmeyi başaran FunPlus Phoenix yarı final biletinin sahibi oldu. Bugün oynanacak iki seri sonucunda Acend ve Team Liquid’in kaybedenler grubundaki rakipleri belli olacak.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 playoff çeyrek final sonuçları

  • M3 Champions 2 — 0 Acend
  • FunPlus Phoenix 2 — 1 Team Liquid

Yarı final eşleşmeleri

  • Guild Esports vs M3 Champions / 18 Haziran
  • FunPlus Phoenix vs Fnatic / 18 Haziran

Çeyrek final serisine 16-7’lik Bind mağlubiyetiyle başlayan Acend, yakın geçen Breeze haritasında çok daha iyi performans göstermesine rağmen seriyi eşitleyemedi. Toplamda +19’luk KDA skoruyla ”sheydos” takımının galibiyete taşırken turnuvadaki yüksek standardını korudu. Temsilcimiz ”cNed” ise seriyi -8 KDA ile kapattı.

FPX ile Team Liquid arasındaki çeyrek final serisi ise çok daha yoğun bir çekişmeye sahne oldu. Split haritasında 13-8 kazanarak seriye önde başlayan FPX ekibine Team Liquid tarafından Icebox haritasında cevap gecikmedi. Serinin kaderini belirleyen Haven haritasında ise FPX, Nivera’nın olağanüstü performansı sayesinde galip gelmeyi başardı.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 playoff yarı final serileri bugün saat 17:00’da Guild vs M3 Champions mücadelesiyle başlayacak. Hemen ardından Fnatic ve FunPlus Phoenix kazananlar grubunda finale yükselmek için kozlarını paylaşacak. Önümüzdeki saatlerde başlayacak yarı final maçlarını Valorant’ın resmi Twitch kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor