Connect with us

Espor

VCT 2022: Game Changers Championship’de şampiyon: G2 Gozen

Yılın en büyük Game Changers etkinliğinde şampiyon G2 Gozen oldu!

VCT 2022: Game Changers Championship'de şampiyon: G2 Gozen
Fotoğraf: twitter.com/G2esports

Kadın VALORANT takımlarının yıl boyunca katıldığı etkinliklerden kazandığı puanlar veya belirli etkinliklerden katılım hakkı kazandıkları VALORANT Champions Tour 2022: Game Changers Championship 15-20 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de çevrimdışı olarak düzenlendi.

8 takımın mücadelesini izlediğimiz turnuvada ikili eleme sistemi üzerinden ilerlendi. Üst grupta namağlup bir şekilde ilerleyen G2 Gozen ekibi finalde mücadele edecek ilk isim olurken, üst grup yarı finallerinde Team Liquid Brazil’e mağlup olan Shopify Rebellion GC, alt grupta ilerledi ve finalin ikinci ismi oldu.

Büyük finalin adı: G2 Gozen vs Shopify Rebellion GC

G2 Gozen ve Shopify Rebellion GC ekiplerinin kozlarını paylaştığı büyük final beş maçlık bir seri üzerinden oynandı. Serinin Pearl ve Bind haritasında oynanan ilk iki karşılaşmasında 13-9’luk skorlar ile galibiyete ulaşan Shopify Rebellion GC hem moral olarak hem de maç skoru olarak öne geçti.

Serinin Ascent haritasında oynanan üçüncü karşılaşmasında ise G2 Gozen tabiri caizse rakibine nefes aldırmadı. 13-3’lük bir skor ile rakibini mağlup eden takım geri dönüşün ilk sinyalini verirken, seride durumu 2-1’e getirdi.

Dördüncü harita olan Icebox’ta da yine 13-2’lik benzer bir skora imza atan G2 ekibi seride durumu eşitledi. Serinin son ve karar karşılaşması Breeze haritasında oynandı. İki takımın da galibiyete oynadığı maçta G2 Gozen ekibi 13-5’lik bir skor ile galibiyete ulaştı.

Seriyi 3-2 kazanan Avrupa karması takım, ilk Game Changers Championship şampiyonu olmaları haricinde 180 bin Dolar büyüklüğündeki para ödülünün de sahibi oldu.

VCT 2022: Game Changers Championship sıralaması

1. G2 Gozen – 180 Bin Dolar
2. Shopify Rebellion GC – 110 Bin Dolar
3. Team Liquid Brazil – 80 Bin Dolar
4. Cloud9 White – 50 Bin Dolar
5-6. X10 Sapphire – 25 Bin Dolar
5-6. Guild X – 25 Bin Dolar
7-8. KRÜ Fem – 15 Bin Dolar
7-8. FENNEL Female – 15 Bin Dolar


İlginizi Çekebilir:

BBL Esports yeni sezon VALORANT kadrosunu duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor