Connect with us

VALORANT

Version1 Zellsis sportmenlik kurallarına uymadığı gerekçesiyle uzaklaştırıldı

Version1 takımından Zellsis Aşama 3 Challengers’ta oynayamayacak.

Version1

Version1’in VALORANT takımında oynayan Kuzey Amerikalı oyuncu Jordan “Zellsis” Montemurro “Bir turnuva yetkilisi hakkında kategorik olarak rahatsız edici ve ayrımcı bir açıklama yapmak.” suçlaması ile Aşama 3 Challengers 1 turnuvasından uzaklaştırıldı.

VALORANT’ın Kuzey Amerika Twitter hesabından yapılan duyuruda oyuncunun, VCT Global Rekabet Politikası’nın 7.1.2 kuralının ihlali gereğince ceza aldığını açıkladı. Bu kural nedir?

7.1.2. Yüksek standartlar

Tüm ekipler ve ekip üyeleri, her zaman her zaman en yüksek kişisel bütünlük ve iyi sporculuk standartlarını gözlemlemelidir. Takım üyeleri, diğer rakipler, turnuva yetkilileri, turnuva operatörü, medya, sponsorlar ve hayranları ile etkileşimlerinde profesyonel ve sporcu bir şekilde davranmalıdır […].

Yetkililerin açıklamasına göre 28 Mayıs 2021 tarihinde takım oyuncularının check-in yapılması sırasında Zellsis “kategorik olarak rahatsız edici ve ayrımcı bir açıklama” yaptı. Oyuncunun aldığı ceza ise şöyle:

“Cinsiyet veya ırk temelinde yapılan saldırgan yorumlar, değerli şampiyonlar turuna katılan oyuncuların beklenen standartların doğrudan ihlal edilmesidir. Buna göre Zellsis, ilk Challenger Açık Elemeleri ve Challenger’in ana etkinliği olan Aşama 3 turnuvasından mahrum bırakılacak.”

 


Virtus.pro, Kingston FURY ile ortaklığını duyurdu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT