Connect with us

Espor Haber

Vestel espor yatırımlarına Şampiyonluk Ligi ve Zula Süper Lig ile devam ediyor

Vestel espor sektöründe de aktif bir rol üstleniyor.

Türk sporuna yatırımlarıyla bilinen Vestel espor alanında da oyuncuların karşısına çıkıyor. Vestel Sultanlar Ligi adıyla anılan, Türk kadın voleybolunun en büyük ligine isim sponsorluğu yapan firma, Türkiye’nin her geçen gün büyümekte olan espor alanında da varlığını sürdürüyor.

Şampiyonluk Ligi ve Zula Süper Lig

Türkiye’nin resmi League of Legends ligi Şampiyonluk Ligi’ni yakından takip edenler karşılaşma sonlarında ve herhangi bir tabloda Vestel logolarını görmüş olacaklar. 2017’den itibaren Şampiyonluk Ligi’yle ortak bir çalışma yürüten Vestel, Riot Games’in Türkiye’deki espor ortamındaki tek resmi ligine destek oluyor.

İlginizi çekebilir: Espor nedir: Kısaca espor

Şampiyonluk Ligi’nin yanı sıra son dönemde büyük bir yükselişin içine giren Zula’ya da sponsor olan Vestel, toplamda 800 bin Türk lirası ödül dağıtmaya hazırlanan Zula Süper Lig’te de adını duyuruyor. Türk yapımı, MMOFPS oyunu Zula için desteklerini sürdüren dünyaca ünlü firma, ilerleyen dönemde espor sahnesindeki rekabete ürün desteğiyle de katılacak.

Espor ürünleri de gelecek

Geçtiğimiz günlerde Playerbros’un sorularını yanıtlayan, Vestel‘in pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcı Tunç Berkman ilerleyen dönemde Vestel’in espor planları hakkında da konuştu. Sponsorluktan sektörün aktif bir oyuncuyu konuma geçeceği görülen Vestel, yakın gelecekte espor ürünleriyle de oyuncuların karşısına çıkacak.

Tunç Berkman ile yaptığımız röportaj YouTube kanalımızda olacak. Buraya tıklayarak kanalımıza ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor Haber