Connect with us

LoL

VF Şampiyonluk Ligi: Son haftanın ikinci gününde neler oldu?

VF Şampiyonluk Ligi’nde dokuzuncu haftanın ikinci gününün analizi ve özetleri burada sizlerle.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde finaller öncesi son hafta ikinci gününde zevkli maçlar oynandı. Biz de bu karşılaşmaların özetlerini burada sizlerle paylaştık.

Dark Passage (DP) – Doğuş Üniversitesi Aurora (AUR)

Günün ilk maçı DP – AUR maçıydı. Eşleşmenin seçim yasaklama ekranında:

Yasaklamalar

 • DP: Akali – Braum – Skarner / Zilean – Darius
 • AUR: Aatrox – Kindred – Ryze / Azir – Irelia

Seçimler:

 • DP Panky: Mundo – AUR Hioss: Ornn
 • DP Krei: Taliyah – AUR Naru: Olaf
 • DP Humanoid: Syndra – AUR Xico: Zoe
 • DP Luger:  Xayah – AUR Rain: Kalista
 • DP LongB:Rakan – AUR Rogu: Thresh

Bu maç AUR için ligde kalma maçı iken DP için üst sıralardaki yerini belirleyecek bir karşılaşmaydı. İlk dakikalarda orta koridorda ilk kanı verse de AUR, Naru ile alt koridordaki üstünlüğünü de kullanarak rahat bir Alev Ejderi aldı. Orta koridorda Xico’nun agresif oyununu fırsata çeviren Humanoid hızlı bir şekilde güçlendi. Oyundaki 2. Alev Ejderini alan DP orta koridordan da ilk kuleyi aldı.Bu arada Rain de alt koridorda hem skor üstünlüğü hem de minyon üstünlüğünü ele geçirdi. 15. Dakikada alt koridorda bir TF de 3e 2 bir takas oldu. Naru iki skor alsa da git gide güçlenen Humanoid de bir kill bir asist aldı. Ne kadar skorlar eşit olsa da maçta üstün olan DP 23. Dakikadaki TF’de katliam alarak oyunu AUR için tutulamayacak bir noktaya getirdi. Dağ Ejderi ve Baronu alan DP son bir kuşatma ile oyunu kapatarak AUR’un düşüşünü garantilerken kendilerini üst sıralarda tutacak bir galibiyet aldılar. Bu maçta ilginç birşey olarak Vadi Alametini alan AUR vadinin alametini kullanamaması. Naru’nun 17. dakikada TF’de Syndrayı aradan çıkarmak için ölmesi yüzünden Vadinin Alameti kullanılamadı. Ormana yeni geçen Naru’nun tecrübesizliği olarak adlandırılabilir.

Royal Bandits (RB) – BeykentUni YouthCREW (YC)

Günün ikinci maçı RB – YC maçıydı. Eşleşmenin seçim yasaklama ekranında:

Yasaklamalar:

 • RB: Nocturne – Kindred – Galio / Braum – Alistar
 • YC: Aatrox – Rakan – Taliyah / Morgana – Pyke

Seçimler:

 • RB Broken Blade: Kennen – YC Elwind Jayce
 • RB Closer: Graves YC Inori: Gragas
 • RB Abbedagge: Akali – YC MagiFelix: Ryze
 • RB Freeze: Draven – YC Madness: Varus
 • RB Dumbledoge: Tahm Kench – YC Japone: Shen

RB seçim yasaklama ekranından Freeze’e Draven’ı ve Closer’a Graves’i alıp her zaman ki gibi hızlı oyun oynamaya karar verdi. Alt koridorun gücünü kullanan RB oyunun 9. Dakikasında kule altı yapıp Madness – Japone ikilisini ve kuleyi alırken YC üst koridorda kule altı ile Broken Blade’i ve kulesini alabildi. RB hızlı bir koridor değişimiyle rakibini şaşırtıp YC alt koridorunu daha da geriye düşürdü. 15. Dakikada en dış kulelerin hepsini alan RB 17. dakikada alt koridora yaptığı bakıyla 3 skor aldı. Draven’ın aldığı skorda pasifinden aldığı yaklaşık 900 altınla beraber daha kolay kule alan RB alt kule inhibitörünü 20. Dakikadan önce aldı. 22. Dakikada Baron pitinde başlayan kovalamaca da 2 skor alan RB orta koridor kulesini de alarak Dağ Ejderini hanesine yazdırdı. RB 25.dakikada karşılık görmeden aldığı Barondan sonra hem alt ve orta koridordan inhibitörleri aldı hemde hanesine 4 skor yazdırdı. Sonra geri dönen RB üst koridordan baskıyı arttırıp kaliamla oyunu bitirmeyi başardı.

Bahçeşehir SuperMassive (SUP) – Bursaspor Esports (BUR)

Günün üçüncü maçı SUP – BUR maçıydı. Eşleşmenin seçim yasaklama ekranında:

Yasaklamalar:

 • SUP: Yasuo – Kindred – Ryze / Mundo – Pyke
 • BUR: Nocturne – Rakan – Akali / Morgana – Tham Kench

Seçimler:

 • SUP FabFabulous: Shen – BUR Ragner: Irelia
 • SUP Stomaged Gragas – BUR Stefan: Kindred
 • SUP GBM: Aatrox – BUR Milica: Fiora
 • SUP Zeitnot: Jhin – BUR Hades: Varus
 • SUP SnowFlower: Kennen – BUR Tolerant: Braum

Seçim yasaklama ekranında BUR son seçim olarak Irelia alması üzerine FabFabulous Shen’i SnowFlover’a Kennen’i alıp rakibi şaşırttı. Oyun başında BUR orta koridorda karşı baskınla skor verirken SUP ligin en iyi alt koridor ikilisiyle baskıyı arttırıp kulenin yarı canını aldı. Bunun üzerine alt koridor baskısını arttıran BUR Hades’e skorları kazandırarak skoru 2-3’e getirdi. 11.dakikaya girildiğinde BUR yanlış hamlesini değerlendiren SUP 4 skor birden aldı. 15.dakikada BUR başlattığı TF’de ilk başta 1 skor alsa da, TF’nin ilerliyen noktasında 3 skor kaybedip oyunu hızla ellerinden kaçırdılar. Tek tek skor değişimleri olurken SUP kitle kontrolleri zincirlemekte ne kadar iyi olduğunu gözler önüne serdi. 22.dakikada Ragner’in üst koridorda başlattığı TF’de BUR kule altında 2 kayıp verirken tek skor çıkara bildi.3 dakika sonra yine üst koridorda kule altındaki TF’de katliam alan SUP Baronu hanesine yazdırdı.Baron ile birlikte orta ve alt koridorlardan minyonlarla ilerleyen SUP rahat bir galibiyetle adını yarı finale yazdırdı.

HWA Gaming (HWA) – 1907 Fenerbahçe Espor (FB)

Günün son maçı FB – YC maçıydı. Eşleşmenin seçim yasaklama ekranında:

Yasaklamalar:

HWA: Camille – Le’Blanc – Rakan / Galio – Orianna
FB: Aatrox – Taliyah – Nocturne / Sejuani – Trundle

Seçimler:

 • HWA Armut: Gnar – FB Taldrin: Gragas
 • HWA Trix: Zac – FB Move: Graves
 • HWA Telracs: Akali – FB Frozen: Malzahar
 • HWA Innaxe Ashe FB Padden: Varus
 • HWA Revanche: Tham Kench – FB Zergsting: Braum

Maça baskıyla başlayan Move Trix’in kırmızısı çaldı ve Trixe ormanı 10 dakika boyunca dar etti. 10. dakikanın sonunda trix orta koridora yaptığı karşı baskınla Telracs’ın Akalisine 2 skor kazandırarak oyunu biraz rahatlattı. Alt kuleye baskıyı arttıran FB 2 nişancıyla alt koridoru zorlarken HWA takımca orta koridora gittiler ve Alametin kullanılmasıyla ilk kule kanını alıp hanelerine de 2 skor daha yazdırdılar. 16. Dakikanın sonunda alt koridorda Gnar’ı ikili baskıyla alan FB yukarı koridorda ise 3 skor kaptırdı HWA’ya. 24. Dakikada baron etrafındaki oyunda Braum ve Malzaharı alan HWA Barona ilerledi.Gnar ve Tham Kench Baron pitinin dışında korumalık yaparken bir anda Varus’un yakalanması üzerine Varus skoruna giden HWA Zergsting’in hamleleriyle Varus’u alamadan 2 skor verdiler. Bundan sonra geriye çekilen HWA’yı gören FB barona gidince bu sefer de HWA baron pitine FB’yi sıkıştırdı.FB baronu alırken HWA 3 kişiyi düşürdü. Diğer ikiliyi kovalarken çok vakit kaybeden HWA’nın arkasına ışınlanan FB oyuncuları 4 skor aldılar ve 10. Dakikadan beri süre gelen üstünlüğünü kaybetti.Baronlu olan 2 oyuncusu sayesinde alt koridordan takımca yaptıkları kuşatmada 4 kişiyi alıp oyunu kapattılar.

Günün sonunda neler belli oldu?

Günün sonunda Yarı finalden başlayacak olan iki ekip 1. sıradaki RB ve 2. sıradaki SUP , Çeyrek finalde FB –BUR eşleşmesi belli oldu. Çeyrek finaldeki diğer eşleşme ise HWA ve DP arasında olacak ama hangi takım mavi tarafta olacak daha belli değil. 7. sıradaki YC ligden düşmemek için ön eleme oynayacak. AUR ise düşmeyi garantiledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL