Connect with us

Espor

VF Şampiyonluk Ligi’nde ilk dört haftanın ardından KDA lideri Frozen

📝 #VFŞL’nin ilk dört haftasında KDA lideri Frozen, dakika başına en çok minyon kesen isim Madness. Bunlar ve daha fazla istatistiği burada derledik:

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde ilk dört haftanın ardından Bahçeşehir SuperMassive’in orta koridor oyuncusu Frozen, 16,3’lük KDA oranıyla KDA lideri konumunda bulunuyor. Espor Sahnesi‘nde oynanan sekiz karşılaşmada da takım kadrosunda yer alan Koreli oyuncu, toplamda 47 kez rakiplerini katlederken sadece 7 kez öldü. Frozen’ın şu ana kadarki asist sayısı 71.

VF Şampiyonluk Ligi’nde zirvede iki ekip!

Her hafta ikişer karşılaşmaya çıkan VF Şampiyonluk Ligi ekiplerinin şimdiye kadar oynadıkları sekizer karşılaşma neticesinde zirvede Bahçeşehir SuperMassive ve Royal Youth yer alıyor. Sadece bir kez kaybeden Bahçeşehir SuperMassive ve Royal Youth’un ardından altışar galibiyetleri bulunan 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor geliyor. Henüz galibiyeti bulunmayan Bursaspor ise ligin son sırasında yer alıyor.

VF Şampiyonluk Ligi’nde ilk dört haftanın ardından oluşan puan durumu:

[su_table]

1 Bahçeşehir SuperMassive 7G – 1M
1 Royal Youth 7G – 1M
3 1907 Fenerbahçe 6G – 2M
3 Galatasaray 6G – 2M
5 Beşiktaş 4G – 4M
5 Doğuş Üni Aurora 4G – 4M
7 Dark Passage 3G – 5M
8 HWA Gaming 2G – 6M
9 Galakticos 1G – 7M
10 Bursaspor Esports 0G – 8M

[/su_table]

İlginizi çekebilir:

 1. VFŞL 4. hafta, 1. gün sonuçları ve özetler
 2. VFŞL 4. hafta, 1. gün maç sonu röportajlarımız
 3. VFŞL 4. hafta, 2. gün sonuçları ve özetler
 4. VFŞL 4. hafta, 2. gün maç sonu röportajlarımız

İstatistiklere geçmeden önce not: Aşağıdaki sayılar gol.gg kaynaklıdır.

İlk dört haftanın ardından ligde oluşan KDA sıralaması şöyle:

 • Frozen 16,3
 • Berentt 16,0 *
 • Madness 10,3
 • Zeitnot 10,0
 • Wolf 9,6

* Berentt, takımıyla sadece iki karşılaşmaya çıktı. Ligin ikinci haftasında Espor Sahnesi’nde Dark Passage forması giyen oyuncu, takımının galibiyetle ayrıldığı Beşiktaş ve Galakticos karşılaşmalarında toplamda 4/1/12 ile oynadı.

En yüksek çoklu kill HolyPhoenix’te

Takımının Royal Youth ile oynadığı karşılaşmada Kalista seçimini yapan HolyPhoenix, ligin en yüksek çok kill alan oyuncusu oldu. Bu karşılaşmada bir kez Dörtte Dört atmayı başaran yıldız oyuncu, takımını yenilgiden kurtaramasa da bu karşılaşmada 10/3/4 oynayarak adından söz ettirmişti. HolyPhoenix dışında Dörtte Dörde ulaşabilmiş bir oyuncu bulunmuyor.

Bir karşılaşmada en çok kill’i alan oyuncular fabFabulous ve Closer

Ligin ilk dört haftası neticesinde bir karşılaşmada en çok skor toplayan oyuncu Bahçeşehir SuperMassive’den fabFabulous ve Royal Youth’tan Closer oldu. Doğuş Üni Aurora karşılaşmasında Vladimir alan fab, toplamda 13 skor ve 5 asist ile karşılaşmayı tamamlamıştı. Bu karşılaşmada sadece 3 kez ölen ünlü oyuncu, rakibe zorlu anlar yaşatmıştı.

Bir karşılaşmada en çok kill alan oyuncular sıralamasında fab ile birlikte zirvede yer alan bir diğer isim ise Closer. Closer’ın zirvede yer aldığı bu istatistikte yine Doğuş Üni Aurora karşılaşmasına gidiyoruz. Lee Sin ile oynayan genç oyuncu, sadece bir kez öldüğü bu karşılaşmada takımına 13 skor ile katkı yaparken 6 asist ile karşılaşmayı tamamlamıştı.

Sıralama ise şöyle:

 • fabFabulous 13 skor (SUP vs Team Aurora)
 • Closer 13 skor (Royal Youth vs Team Aurora)
 • Stomaged 11 skor (Galakticos vs SUP)
 • Ragner 11 skor (DP vs HWA Gaming)
 • Zeitnot 10 skor (SUP vs Team Aurora)

Madness minyon sayılarında zirvede

Minyon sayılarıyla dikkat çeken Madness, ligin dakika başına en çok minyon kesen oyuncusu konumunda bulunuyor. Dakika başına 9,8 minyon kesen oyuncu, takımı Galatasaray’ın Doğuş Üni Aurora ile oynadığı karşılaşmada 31 dakikada 355 minyon kesmişti.

 • Madness 9,8
 • HolyPhoenix 9,4
 • Luger 9,3 *
 • Zeitnot 9.3
 • Backlund 9.2 **

* Ruvelius’un ban yemesiyle birlikte Galakticos kadrosuna dahil olan Luger, takımıyla birlikte dört karşılaşmaya çıktı. Bu karşılaşmalarda galibiyet yüzü göremeyen genç isim, 2 kez Kalista, 2 kez de Kai’Sa oynadığı bu karşılaşmalarda dakika başına ortalama 9,3 minyon kesti.

** Dark Passage’ın Sailus’un yerine kadrosuna dahil ettiği Backlund, ligde henüz iki karşılaşmaya çıktı. Tıpkı Luger gibi henüz galibiyeti bulunmayan oyuncu, Lissandra ve Akali oynadığı bu iki karşılaşmada dakika başına ortalama 9,2 minyon kesti.

League of Legends kategorimizi takip etmeye devam edin. VF Şampiyonluk Ligi’yle ilgili içeriklerimiz peşi sıra devam edecek.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor