Connect with us

Espor

VF Şampiyonluk Ligi’nde Olaylı Maç! HWA – YouthCrew Karşılaşmasında Neler Yaşandı?

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘de oynanan HWA – YouthCrew karşılaşmasında alışılmadık şeyler yaşandı. YouthCrew önde olduğu maçta yaptığı hatalardan dolayı geriye düşmüştü. HWA ise kartopu etkisi yaratarak maçı kazanmayı bilmişti. Fakat maça damga vuran oynanan oyundan ziyade oyuncuların aldığı duraklamalar oldu.

Hem HWA, hem de YouthCrew tarafından sık sık durdurulan oyun, izleyenlere ve oyunculara pek bir keyif vermedi. Maçın sonlarına yaklaşıldığı anlarda yapılan takım savaşında Elwind‘in bilgisayarında gerçekleşen bir problem sebebi ile oyun durduruldu. Maç boyunca oyunun sürekli durdurulmasından şikayetçi olan izleyiciler isyan ederken, Elwind‘de yaşadığı sıkıntılar sebebi ile Riot Games hakemlerine isyan ediyordu. Yapılan uzun süreli duraklamanın ardından kronokırılmanın yapılmadığı bu maçta YouthCrew mağlup olan taraf oldu.

Maçın sonunda hem Elwind, hem de YouthCrew tarafından yapılan açıklamalar ise şöyleydi:

Elwind ve takımın yöneticisi olan Kerem Eraslan‘ın açıklamaları bu şekildeyken YouthCrew takımının sosyal medya hesaplarından da “Duraklatma da teknik ekibin bizden daha fazla oynadığı karşılaşmada HWA Gaming’e mağlup olduk.” şeklinde göndermeli bir maç sonu paylaşımı geldi.

DÜZENLEME: Riot Games tarafından açıklama geldi. Bu açıklamanın ardından takım yöneticisi Kerem Eraslan tekrar bir mesaj yayınladı.

Maçta olan problemler ise tam olarak şu şekilde:

  • Oyunun başladığı ilk anlarda Achuu’nun bilgisayarında internet problemi olması ve ilk kanı vermesi.
  • Mojito oyun boyunca Çarp büyüsünün hasarını göremiyor.
  • Xico’nun baron alırken rakiplerin olduğu yerde görüş olmasına rağmen rakiplerin görünmemesi.
  • Maçın sonunda yapılan takım savaşında Elwind’in Tristana’yı öldürmesi ile birlikte ortadan kaybolması. Elwind oynadığı şampiyonu göremeyince sıkıntı yaşamış.
  • Zzus Elwind’in üzerinde ulti kullandığında kendi bilgisayarında Elwind’i 2,5 saniye oyunda görmüyormuş.

Maçın ilk anlarından itibaren bu kadar problemin yaşandığı bu karşılaşma için YouthCrew cephesi epey şikayetçi görünüyor. YouthCrew yöneticisi Kerem Eraslan bunların haksızlık olduğunu ve gereken yerlere başvuru yaptıklarını belirtti. Bunun yanı sıra Riot Games’in ve hakemlerin maçı katlettiğini vurguladı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor