Connect with us

LoL

2020 VFŞL Kış Mevsimi Yarı Finalleri bugün başlıyor!

2020 VFŞL Kış Mevsimi Yarı Final mücadeleleri bugün başlıyor!

2020 vfşl Yaz Mevsimi Kadro Değerlendirmesi - Bölüm 1

Dokuz takımın mücadele ettiği 2020 VFŞL Kış Mevsimi artık sonuçlanmaya çok yakın! 4 ve 5 Mayıs‘ta oynanacak yarı final mücadelelerini gelin beraber inceleyelim!

4 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00‘da normal sezon lideri 1907 Fenerbahçe ile çeyrek finalde sürpriz bir galibiyet alan Team Aurora mücadelesini izleyeceğiz. 5 Mayıs Salı günü yine aynı saatte de ligin köklü iki takımı olan Dark Passage ve fastpay Wildcats, final bileti için mücadele edecek.

Mevsim finallerine girerken favori olarak gösterilen iki takım vardı. Bunlardan bir tanesi Papara Supermassive diğeri de 1907 Fenerbahçe Espor’du. Çeyrek final serisinde rakibine 3-1 mağlup olan Papara Supermassive tarihinde ilk defa bir finale çıkamamış oldu ve favorilerden biri olarak gösterildiği turnuvaya veda etti. Diğer tarafta ise Fenerbahçe, ligi birinci sırada bitirdi ve yarı finalde rakibini bekliyordu. Hala favori konumunda olan takımın karşısında muhtemelen görmekten mutlu olduğu bir takım var.

1907 Fenerbahçe ile Team Aurora arasındaki seride dikkat edilmesi gereken koridor çeyrek finali izlememiş olsaydık orta koridor diyebilirdik. Fakat Papara Supermassive karşısında alt koridordan yarattıkları baskıyı gördükten sonra bu seride de Holyphoenix karşısında Team Aurora alt koridorunu izlememiz gerekecek.

Diğer bir yarı final serisinde ise uzun süredir bu kadar yükselememiş iki takım arasında olacak. İki senedir çaylak kadrosu ile hem Akademi Ligi‘nde hem de VFŞL’de oynayan fastpay Wildcats, çeyrek finalde hali hazırda artan performansını göstererek Galakticos‘u yenmeyi başardı. Dark Passage tarafında ise takım uzun süredir ligde bu kadar başarı gösterememişti. Normal sezonu ikinci sırada tamamlayan takım bu yarı final serisinde favori olarak görünüyor diyebiliriz.

Bu seride de dikkat edilmesi gereken koridor kesinlikle orta koridor olacaktır. Korona virüs sebebi ile çevrim içi formatına dönen lig, en çok IW orta koridoru Serin‘e yaramış gibi görünüyor. Bu formata geçildiğinden beri üst düzey performans sergileyen oyuncu, serinin kilit ismi olacaktır.

Birbirinden heyecanlı bu iki karşılaşmayı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Royal Youth VFŞL Katılım Sözleşmesi’ni ihlal etti

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL