Connect with us

Espor

VFŞL’nin ilk haftasında seçim ve yasaklama ekranında neler gördük?

#VFŞL’nin ilk haftasında seçim ve yasaklama ekranında 4 şampiyonu hep gördük!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nde 2019 Yaz Mevsimi’nin ilk haftası kısa bir süre önce oynanan karşılaşmalar ile tamamladı. Riot Games Espor Sahnesi’nde yaşanan heyecanda seçim ve yasaklama ekranları da en az oyun içi kadar rekabet doluydu. Peki hangi şampiyonlar Vadi’de istenmedi?

İlk hafta her seçim ve yasaklama ekranında onları gördük

İlk haftada toplam 10 karşılaşma oynanırken bu 10 karşılaşmanın 9’unda Irelia ve Yuumi yasaklaması gördük. Üst koridorun agresif şampiyonu Irelia, son dönemin en popüler üst koridor şampiyonlarından biri olarak öne çıkarken, Vadi’nin son şampiyonu Yuumi de yetenek havuzuyla rakiplerinin epey canını sıkıyordu. Bu iki şampiyon yasaklanmadıkları karşılaşmalarda da seçildiler ve birinci hafta bünyesindeki her karşılaşmanın seçim ve yasaklama ekranındaki yerlerini aldılar.

Irelia’nın E yeteneğinde değişikliğe gidilecek

Irelia ve Yuumi’nin ardından en çok yasaklanan şampiyon ise Aatrox oldu. 8 karşılaşmada yasaklanan Aatrox, yasaklanmadığı 2 karşılaşmada da seçildi. Tıpkı bu üç şampiyon gibi seçim ve yasaklama ekranının yıldız isimlerinden bir diğeri ise Sylas’tı. 6 karşılaşmada seçilen Sylas, yasaklanmadığı 4 karşılaşmada da Vadi’deki yerini aldı. Ayrıca Sylas’ın olduğu takımlar hep kazandı.

Hemen aşağıdan en çok yasaklanan şampiyonları görebilirsiniz.

  • Irelia: 1 kez seçildi, 9 kez yasaklandı
  • Yuumi: 1 kez seçildi, 9 kez yasaklandı
  • Aatrox: 2 kez seçildi, 8 kez yasaklandı
  • Sylas: 4 kez seçildi, 6 kez yasaklandı

Peki en çok hangi şampiyonlar oynandı?

İlk haftada en çok tercih edilen şampiyon ise Ezreal oldu. 8 kez tercih edilen Ezreal’ı 7 tercih ile Neeko izlerken bu iki şampiyonun hiç yasaklanmadığını da söylemeden geçmeyelim. Ezreal ve Neeko’nun ardından Ryze ve Xayah 6 kez tercih edilirken, Nautilus ve Braum ise 5 kez seçildi.

  • Ezreal: 8 kez seçildi, hiç yasaklanmadı
  • Neeko: 7 kez seçildi, hiç yasaklanmadı
  • Ryze: 6 kez seçildi, 3 kez yasaklandı
  • Xayah:  6 kez seçildi, 2 kez yasaklandı

Royal Youth kaybetmedi, zirvede başladı

Nautilus ve Jayce de seçim ve yasaklama ekranlarının %90’ında görüldü

Yukarıda ismi geçmeyen ama seçim ve yasaklama ekranlarında sıklıkla gördüğümüz şampiyonlardan biri de Nautilus. 5 kez seçilen Nautilus, 4 kez de yasaklandıve 10 karşılaşmanın 9’unun seçim ve yasaklama ekranında görüldü. Yukarıda yer almayan bir diğer isim ise Jayce. 4 kez tercih edilen agresif şampiyon, 5 karşılaşmada da yasaklandı.

Playerbros olarak biz de Riot Games Espor Sahnesi’ndeydik. İlk hafta karşılaşmalarının ardından yaptığımız röportajlar hemen aşağıda sizlerle.

VFŞL 2019 Yaz Mevsimi: 1. Hafta, 1. Gün Röportajları

VFŞL Yaz Mevsimi: 1. Hafta, 2. Gün Maç Sonu Röportajları

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor