Connect with us

Espor

Viper, Ucal ve Untara Kore Ligi takımı Griffin ile yollarını ayırdı

Viper, Ucal ve Untara LCK takımı Griffin ile yollarını ayırdı

Park “Untara” Ui-jin, Park “Viper” Do-hyeon, ve Son “Ucal” Woo-hyeon Kore Ligi takımı Griffin’e veda etti.

Griffin ligde 10. olarak hayal kırıklığı yaratan bir sezon sonrasında, franchising öncesi son LCK turnuvasına gittiler. Sandbox Gaming’in son turunda kaybettiler ve LCK’dan düştüler.

Viper tüm profesyonel kariyerini bu takımda oynadı. 2019’da şampiyonluğa yükselme sırasında iyi bir performans sergiledi ancak uluslararası rekabetle karşılaştığında Dünya Şampiyonası’nda yetersiz kaldı.

Ucal, KT’deki profesyonel kariyerinden sonra neredeyse her yıl takım değiştiriyor. Orta koridor o zamandan beri pek başarılı olamadı ve zaten bu sezon da isteksiz görünüyordu. Oyuncunun geleceği ile ilgili mevcut planları şu an için bilinmiyor.

Tecrübeli üst koridor oyunucsu Untara daha önce T1’de oynuyordu. Türkiye’deki kısa bir aradan sonra Griffin’e geri döndü ancak asist, ölümler ve altın farkı gibi metrikler için ligde öne çıkamadı. Untara diğer liglerdeki fırsatları keşfedebilmesine rağmen, bir sonraki sezon herhangi bir LCK takımının başlangıç ​​kadrosunda olamayacak gibi görünüyor. Tecrübeli oyuncunun geçen sene yaz mevsiminde Türkiye liginde 1907 Fenerbahçe espor da oynadığını hatırlatalım.

Oyuncuların şu an için bir takım da oynayıp oynamayacağı bilinmiyor. Ancak sezon bittiği için bazı takımlar transfer yapmak isteyeceklerdir. Oyuncuların Kore liginde mi kalacağı yoksa başka bölge liglerine mi gideceğini zaman gösterecek.


İlginizi Çekebilir:

YamatoCannon, SANDBOX Gaming’e katılarak LCK’in ilk Batılı koçu oldu!

Çocukluğundan beri oyunlarla büyümüş ve üniversitede de dijital oyun tasarımı ve geliştirmeye yönelmiş sıradan biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor