Connect with us

Hearthstone

Vize sorunları bitmek bilmiyor, şimdi de Fujitora’ya vize engeli!

Espor oyuncularının yaşadığı vize sorunları bitmek bilmiyor.

fujitora isveç

Son dönemde Türk espor oyuncularının yaşadığı vize problemleri gündemden düşmek bilmiyor. Önce temsilcimiz woxic, ardından Calyx ve şimdi de ünlü Hearthstone oyuncusu Fujitora vize engeline takıldı.

Fujitora twitterdan yaptığı açıklamada Amerika’da yapılacak turnuva için vize başvurusunun reddedildiğini açıkladı. Oyuncu devamında ise başvurusunun reddedilmesinin ardından tekrar bir başvuru yapmayı düşünmediğini belirtti. Türk CS: GO oyuncularının yaşadığı vize sorunları gündemi sarsarken, bir kötü haber de Fujitora’dan gelmiş oldu.

“Austin için vize başvurum reddedildi. Neden her zaman ben? Tekrar başvurmak için bir düşüncem yok. Kötü gün.”

Oyuncuların bir ülkeye vize alabilmeleri için en az 3-4 hafta öncesinden başvurması gerekiyor. Amerika ve diğer büyük ülkeler için ise bu süre çok daha fazla uzayabiliyor. Ancak çoğu oyuncunun ve takımın turnuvalara katılmaları, turnuvanın tarihine çok az bir süre belli oluyor ve vize başvuruları için yeterli süreleri kalmıyor. Vize başvurusu yapmak bir hayli zor iken, başvuru için yeterli vaktiniz de olsa başvurularınızın tıpkı Fujitora‘da olduğu gibi reddedilme durumları da oluyor.

Fujitora bu vize reddinden sonra DreamHack Auistin 2018 turnuvasına katılamayacak. 15 bin dolar ödül havuzu bulunan turnuva 1-3 Haziran tarihleri arasında Amerika’da olacak. Turnuvanın ödül havuzu ise aşağıdaki gibi:

SıraÖdül
1.
$5,000 + 15 HCT Points
2.
$3,000 + 12 HCT Points
3-4.$1,500 + 10 HCT Points
5-8.$1,000 + 8 HCT Points
9-16.
6 HCT Points
17-32.
4 HCT Points

Vize sorunu nedeniyle Calyx yerine DESPE kadroya alındı!

Vize sorunları son dönemde çok arttı

Son dönemde vize alamayan oyuncular arasında woxic, Calyx ve Fujitora öne çıkıyor. woxic de ESL Pro Lig Finalleri için Amerika’ya vize başvurusu yaptığını ancak reddedildiğini buradaki haberimizde paylaşmıştık. HellRaisers ise woxic’in yokluğunda turnuvaya gitmek istemediler ve turnuvadan çekildiler. Space Soldiers’ın ise vize problemleri nedeniyle IEM Sidney 2018‘e katılamamıştı. Ancak tam olarak kimin vize problemi yaşadığını bilmiyorduk. Calyx’in bugün yaptığı açıklamada artık ne olduğunu öğrenmiş olduk. Calyx yeşil pasaporta sahip olduğu için başvurularında en fazla 3 aylık vize alabiliyor. Oyuncunun hem Amerika‘ya hem de Avustralya‘ya yaptığı başvurular yetişmediğinden dolayı Space Soldiers önce IEM Sidney 2018’e gidemedi ardından ise ESL Pro Lig Finalleri’nde yedek oyuncu DESPE ile oynamak zorunda kalıyor.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hearthstone