Connect with us

Espor

Vizicsacsi Avrupa ligi LEC’e geri döndü!

Vizicsacsi önümüzdeki mevsim Astralis forması giyecek

Vizicsacsi Avrupa ligi LEC'e geri döndü!

Son 3 yıldır profesyonel sahneden uzak kalan Avrupa ligi LEC’nin efsane üst koridorlarından Kiss “Vizicsacsi” Tamás, önümüzdeki mevsim Astralis formasıyla oyunculuğa geri dönecek. 2019 yılında Splyce ile sözleşmesi bittikten sonra resmi olarak emekliliğini açıklayan Vizicsacsi, LEC 2022 Yaz Mevsimi’nde Astralis kadrosunda Matti “Whiteknight” Sormunen’in yerine görev yapacak.

Bahar Mevsimini 3G 15M ile kadro kalitesine kıyasla beklentilerin çok altında bir performans göstererek bitiren Astralis, normal sezon tamamlandığında sonuncu sırada yer almış ve playoff aşamasına yükselememişti. Kadroda yeniden yapılanmaya gitme kararı alan Astralis ekibi Zanzarah, Promisq, WhiteKnight ve koç Donby ile yollarını ayırmıştı. Vizicsacsi eklemesi ile kadroda aktif olarak genç orta koridor oyuncusu Dajor ve veteran alt koridor Kobbe bulunuyor.

Astralis koçu Bjorn Hansen tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”2022 bahar sezonundaki hayal kırıklığı yaratan performansımızın ardından, Zanzarah, WhiteKnight ve promisq’in ayrılmasıyla kadromuzda bazı önemli değişiklikler yaptık. 2022 LEC yaz sezonu başladığında, Astralis kadrosunda bazı yeni yüzler olacak. Vizicsacsi, sayısız LEC play-off’u ve Dünya Şampiyonası’nda yer almanın yanı sıra zaten başarılı bir kariyere sahip kıdemli bir üst koridor oyuncusu.”

Vizicsacsi LEC 2021 Yaz Mevsimi’nde MAD Lions ekibine üst koridor koçu olarak katılmış ve sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştı. 2021 Dünya Şampiyonası’nde ise Okyanusya temsilcisi PEACE‘in üst koridoru olarak görev yapan Vizicsacsi, herkesin aklına kazınan Poppy seçimiyle fark yaratmayı başarmıştı. 28 yaşındaki Macar oyuncu önümüzdeki mevsim tekrardan Avrupa’nın en iyi sahnesinde yer alacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor