Connect with us

Espor

VRL 2022 Turkey: Birlik 2. Split’in ilk finalisti FUT Esports oldu

VRL 2022 Turkey: Birlik 2. Split’in ilk finalisti belli oldu.

Futbolist'in adı değişti! Artık FUT Esports olarak mücadele edecekler

28 Haziran Salı günü start alan VRL 2022 Turkey: Birlik 2. Split Playoff karşılaşmalarında oynanan çeyrek finallerin ardından yarı finallere yükselen isimler belli olmuştu. 29 Haziran Çarşamba günü ise büyük finalin ilk isminin FUT Esports olduğu belirlendi.

İlk yarı final karşılaşması Papara SuperMassive Blaze ile FUT Esports ekipleri arasında oynandı. 29 Haziran Çarşamba günü saat 18.30’da başlayan ve beş maçlık bir seri üzerinden oynanan karşılaşmanın ilk haritası Breeze olarak belirlendi.

Kafa kafaya giden karşılaşmada 13-10’luk bir skor ile galibiyete ulaşan taraf FUT, seride öne geçti. İlk karşılaşmada aldığı moral ile ikinci harita Bind’de 13-7’lik bir fark ile yine galibiyete ulaşan takımın önünde sadece bir adım kaldı.

Serinin üçüncü ve son karşılaşması Icebox haritasında oynandı. Kafa kafaya giden karşılaşmanın son turlarında öne geçen FUT, karşılaşmayı uzatmalara götürdü. Oynanan kısa uzatmanın ardından kazanan, 14-12’lik bir skor ile FUT Esports oldu.

VRL 2022 Turkey: Birlik 2. Split finalinin ilk ismi FUT Esports

Beş maçlık seride rakibi karşısında hiç mağlup olmadan 3-0’lık bir skor ile galibiyete ulaşan FUT Esports, VRL 2022 Turkey: Birlik 2. Split liginde büyük finale yükselen ilk takım oldu. Yarı finallerde turnuvaya veda eden Papara SuperMassive Blaze ise Liquipedia’nın verilerine göre 30 bin liralık para ödülü ile birlikte evine döndü.

Büyük finalde FUT ekibi ile karşılaşacak takım ise 30 Haziran Perşembe gününün akşamında oynanacak Fire Flux Esports – Fenerbahçe Esports karşılaşması sonrasında belli olacak.


İlginizi Çekebilir:

REBELS Powered by DELL Seri 3 finali öncesi FUT Esports’ta kritik oyuncu değişimi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor