Connect with us

Espor

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 4. Hafta mücadelesi sona erdi

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 4. Hafta sonrası zirveye Papara SuperMassive Blaze oturdu.

VRL Türkiye: Birlik 2. Split lig aşaması fikstürü belli oldu

30 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’da başlayan VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 4. Hafta mücadeleleri geride bıraktığımız 31 Mayıs Salı gününün gece saatlerinde sona erdi. Ligdeki ilk ay geride kalırken, sıralamada zirvenin yeni sahibi belli oldu.

Ligin dördüncü haftasının açılışı öncesi Fire Flux Esports tarafından yapılan açıklama ile birlikte Toprak “lauress” Kaynak’ın kolunun kırıldığı ve bu sakatlık nedeniyle Eray “Yetujey” Budak’ın bir süreliğine takımın ana kadrosunda yer alacağı bildirilmişti. Fire Flux yaşanan sakatlığın ardından çıktığı ilk defa Galakticos karşısına çıktı. Haftaya lider olarak giren FF ekibi üç maçlık seride rakibi karşısında 2-1’lik bir skor ile mağlup olarak dördüncü haftada ilk mağlubiyetini almış oldu.

İlk günün son karşılaşmasında ise Fenerbahçe Esports ile Thunderbolts Gaming kozlarını paylaştı. Fenerbahçe ekibi serinin Haven haritasında oynanan ilk karşılaşmasında 13-3’lük üstün bir skor ile öne geçerken, Thunderbolts Gaming ekibi ikinci maçta kolay teslim olmadı. Kafa kafaya giden karşılaşmada tarafların normal süreci aynı skorda bitirmesi üzerine uzatmalara gidildi. Toplamda oynanan 40 turun ardından Fenerbahçe Esports tarafı 21-19’luk bir skor ile galibiyete ulaşarak seriyi kazandı.

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 4. Hafta ikinci gün karşılaşmaları Team Lixa ile Futbolist ekibi arasında oynanan seri ile başladı. Bind haritasında oynanan serinin ilk karşılaşmasında rakibi karşısında iyi bir oyun oynayan Team Lixa galibiyete ulaşmaya yaklaşsa da, uzatmalarda 14-12’lik bir skor ile galibiyete ulaşan taraf Futbolist ekibi oldu. Serinin ikinci karşılaşmasında ise Futbolist rakibine sadece 3 tur kaybederek 13-3’lük bir skor ile hem maçı hem de seriyi kazandı.

Haftanın son karşılaşmasında ise Papara SuperMassive Blaze ile Galatasaray Espor karşılaştı. Breeze ve Bind haritalarında oynanan karşılaşmalarda 13-10 ve 13-6’lık benzer skorlara ulaşan Papara SuperMassive Blaze, seriyi 2-0’lık bir skor ile kazanan taraf oldu.

Karşılaşmaların sona ermesinin ardından 4-0’lık galibiyet serisi ile zirvenin yeni sahibi Papara SuperMassive Blaze olurken, Fire Flux Esports ikinci sıraya geriledi.

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 4. Hafta karşılaşmaları

  • 30 Mayıs – 17.30 – Fire Flux Esports 1 – 2 Galakticos
  • 30 Mayıs – 20.00 – Fenerbahçe Esports 2 – 0 Thunderbolts Gaming
  • 31 Mayıs – 17.30 – Team Lixa 0 – 2 Futbolist
  • 31 Mayıs – 20.00 – Papara SuperMassive Blaze 2 – 0 Galatasaray Espor

İlginizi Çekebilir:

9 Akademi Ligi oyuncusu bahis ve komplo iddiaları ile soruşturmada

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor