Connect with us

Espor

VRL 2023 Türkiye: Birlik Ligi’nin yeni isimleri: Galakticos ve Digital Athletics

VRL 2023 Türkiye: Birlik Ligi kapalı elemelerinde Galakticos ve Digital Athletics ekiplerinin yüzü güldü.

VRL 2023 Türkiye: Birlik Ligi'nin yeni isimleri: Galaticos ve Digital Athletics

VRL 2023 Türkiye: Birlik Ligi kapalı eleme aşaması 25 Aralık Pazar günü oynanan karşılaşmaların ardından sonlandı. Direkt olarak kapalı elemelere davet edilen dört takım ve iki farklı elemeden gelen dört takımın mücadelesi sonrası 2 takım lige katılma hakkı kazandı.

Galakticos ve Digital Athletics VRL 2023 Türkiye: Birlik Ligi’nde

Kapalı elemelerde ilk lig bileti 24 Aralık Cumartesi günü oynanan üst grup finallerinde verildi. Köstebekgiller ve Regnum Carya takımlarını mağlup etmeyi başaran Galakticos ile 010 Esports ile Dark Passage ekiplerini mağlup eden Unknownpros karşı karşıya geldi. Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan üst grup finallerinin ardından Galakticos 3-1’lik skor ile galibiyete ulaşarak lige çıkmaya hak kazanan ilk takım oldu.

Son kalan lig bileti için verilen mücadele ise 25 Aralık Pazar günü gerçekleştirildi. Üst grup finallerinde mağlup olan Unknownpros ekibi son şansında alt grupta emin bir şekilde ilerleyen Digital Athletics ile karşılaştı. Beş maçlık seride rakibine şans tanımayan Digital Athletics ekibi, 3-0’lık bir skor ile seriyi kazanarak son kalan lig biletinin sahibi oldu.

VRL 2023 Türkiye: Birlik Ligi’ne katılım hakkını kazanmalarının ardından yaptığı paylaşımda Galakticos takımının koçu Mustafa “Manur” Çakmanus, “Alttan lige çıkmayı da 3. kez tecrübe etmiş oldum. Sonuna kadar hak ettik! Takımımla gurur duyuyorum! Seri boyunca mental olarak çok iyi ayakta kaldık. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için de çok mutluyum.” sözlerini dile getirdi.


İlginizi Çekebilir: VALORANT Crosshair renk kodları tam liste! VALORANT renk kodları nasıl bulunur?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor