Connect with us

Espor

VRL Finallerinde Şampiyon FUT!

VRL Finals’ta galibiyete uzanan @FUTesportsgg Avrupa Şampiyonu oldu!

FUT

Geçtiğimiz hafta başlayan ve temsilcimiz FUT Esports’un ülkemizi temsilen mücadele ettiği VRL yani VALORANT Regional Leagues 2022 Finalleri nefes kesen bir karşılaşma ile tamamlandı. Temsilcimiz FUT’un Fransa ekibi Team Vitality ile karşı karşıya geldiği final maçı başta Türk espor hayranları olmak üzere tüm VALORANT izleyicilerine heyecanı doruklarda yaşattı.

Final aşamasına gelmeden önce B grubunu lider olarak tamamlayan FUT play-off’ların ilk karşılaşmasında Team Vitality ile eşleşti. Temsilcimizin turnuva boyunca aldığı ilk mağlubiyet olan bu maçtan sonra mücadeleye lower bracket tarafında devam eden FUT Esports bütün karşılaşmaları tamamlayarak finale ulaştı. Finalde tekrardan Team Vitality ile eşleşen FUT Esports bu maça yaptığı harika geri dönüş ile damga vurdu.

İlk harita olan Breeze’de Team Vitality 13-6 ile skoru 1-0 yaptı. İkinci haritada FUT galibiyete uzanmaya çalışsa da uzatmalarda kazanan taraf 15-13 ile yine Team Vitality oldu. Fransız ekip galibiyete kesin gözü ile bakarken FUT geri dönüşe başladı. Ascent’te 13-10, Icebox’ta ise 13-9’luk skorlar ile skoru eşitleyen FUT böylece karşılaşmayı son haritaya taşıdı. Son harita Split’te ise üstünlüğü sağlayan FUT 13-7 ile skoru 3-2 yapıp turnuva galibiyetine uzandı.

FUT Avrupa Şampiyonu!!!

Bu muhteşem galibiyet ile VALORANT Regional Leagues Finallerinde “Şampiyon” unvanına uzanan ekip Türkiye temsilcisi FUT oldu. FUT böylelikle Avrupa Şampiyonu olan ilk Türk VALORANT takımı olma başarısına da kavuştu.

Bu galibiyet dolayısıyla bizler de Playerbros ailesi olarak Avrupa Şampiyonu FUT’a, tüm oyunculara ve hayranlara tebriklerimizi iletiyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor