Connect with us

Espor

VRL Türkiye: Birlik ligi, Fenerbahçe Espor’dan özür diledi

Yapılan çeviri hatası, tepki topladı.

VRL Türkiye: Birlik ligi, Fenerbahçe Espor'dan özür diledi

VALORANT Champions Tour 2022 yılına espor tarafında oldukça yenilik ile girmiş ve bu yeniliklerden biri de bölgesel liglerdi. Türkiye’de VRL Türkiye: Birlik adı altında başlayan ligde 8 takım zorlu yollardan geçerek kendine yer bulmuştu. 14 Şubat Pazartesi günü start alan turnuvada yapılan bir hata, Fenerbahçe Espor taraftarlarından tepki topladı.

Surreal Esports ile Fenerbahçe Espor arasında oynanan karşılaşmanın sonucunun yer aldığı bir görselde SUR ekibi için kazanan sıfatı ve Fenerbahçe Espor tarafı için ise “ezik” sıfatının kullanılması tepki toplayan adım oldu.

Görselin Twitter üzerinden yayılması ile gündeme gelirken, Team Aurora’nın Kurucusu ve Fenerbahçe Kongre üyesi Doğan Dirim’den bir paylaşım geldi. Yaptığı Twitter paylaşımında Dirim, “Bunun şanssızlık olduğuna inanmak istiyorum ama hala açıklama yapılmamış olmasına hiç anlam veremiyorum. Biraz hızlı olmanız gerekiyor hassas konular” sözlerini dile getirdi.

Karşılaşmanın ardından saat 22:30 sularında VRL Türkiye: Birlik resmi hesabından yapılan bir açıklama ile olay açıklığa kavuştu. Olayı ve sonrasında atılan adımları “Bugün yayınlanan Fenerbahçe Espor – Surreal Esports maçında bir tercüme hatası ile karşılaştık ve hızla gerekli düzeltmeleri gerçekleştirdik.” sözleri ile açıklandığı paylaşımda Fenerbahçe Espor camiasından ve izleyicilerden özür dilendi.


İlginizi Çekebilir:

Mini: “Artık açıklama yapmanın vakti geldi”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor