Connect with us

Espor

VRL Türkiye Birlik ligi yarı final karşılaşmaları belli oldu

Thunderbolts Gaming ve Team Lixa çeyrek final karşılaşmalarının galibi oldu!

VRL Türkiye Birlik ligi yarı final karşılaşmaları belli oldu

VRL Türkiye Birlik ligi kapsamında mücadele eden 8 takımın karşılaşmalarının ardından çeyrek finallere kalmaya hak kazanan 4 takım, 15 Mart Salı günü karşı karşıya geldi.

Çeyrek finallerinden çıkan ilk takım Thunderbolts Gaming oldu

Saat 17:30’da başlayan günün ilk karşılaşmasında Galatasaray Espor ile Thunderbolts Gaming mücadele etti. Kısa süre önce bünyesine bacyx ve maiko’yu katan Thunderbolts Gaming, serinin ilk karşılaşmasının ilk yarısını rakibinden 2 tur geride kapattı. Tarafların değişmesinin ardından rüzgarı tersine döndü ve arka arkaya turlar kazanan TBG, rakibi Galatasaray karşısında 13-11’lik bir skor ile galip gelerek seride durumu 1-0’a getirdi.

Breeze haritasında oynanan serinin ikinci karşılaşmasında ise Thunderbolts Gaming ilk maçta yakaladığı rüzgarı arkasına alarak başladı. İlk yarıyı Galatasaray’ın birkaç tur geride tamamladığı karşılaşmada TBG ekibi ikinci yarıda hakimiyeti eline alarak sadece 3 tur kaybetti ve 13-8’lik bir skor ile hem karşılaşmada hem de genel seride kazanan taraf oldu.

Üç maçlık seride rakibi Galatasaray Espor’u 2-0’lık bir skor ile mağlup eden Thunderbolts Gaming, yarı finallere çıkarak Surreal Esports ile karşılaşma hakkını kazandı.

Çeyrek finallerinden çıkan ikinci takım: Team Lixa

Çeyrek finallerin ikinci karşılaşması Futbolist ile Team Lixa mücadelesine sahne oldu. Geçtiğimiz günlerde BBL Esports oyuncusu Muj’u bünyesine katan Futbolist ilk karşılaşmaya oldukça geride başladı. İlk yarıda sadece 2 tur kazanabilen takım, Haven haritasının ikinci yarısında bir geri dönüş yapsa da, rakibi karşısında 13-10’luk bir skor ile mağlup oldu.

Üç maçlık serinin ikinci karşılaşması Icebox haritasında oynandı. Serinin geride olan tarafı Futbolist’in rakibi ile kafa kafaya götürdüğü ve 51 dakika süren karşılaşmada 13-9’luk bir skor ile Futbolist ekibi galibiyete ulaşarak seride durumu eşitledi.

Serinin karar karşılaşmasında Team Lixa, rakibi üstündeki etkisini diğer karşılaşmalara oranla daha da arttırdı. Fracture haritasındaki karşılaşmanın iki yarısını da 2 tur fark ile bitiren Team Lixa, 13-9’luk bir skor ile karşılaşmanın kazanan tarafı oldu.

Seride Futbolist’i 2-1’lik bir skor ile mağlup eden Team Lixa, yarı finallerde Fire Flux Esports ile karşılaşma hakkına sahip oldu.

VRL Türkiye Birlik ligi yarı final karşılaşmaları

  • 16 Mart – 19:00 – Surreal Esports – Thunderbolts Gaming
  • 17 Mart – 19:00 – Fire Flux Esports – Team Lixa

VRL Türkiye Birlik ligi kapsamındaki yarı final karşılaşmaları 16 ve 17 Mart tarihlerinde oynanacak. Karşılaşmalar VALORANT Regional League Türkiye: Birlik’in resmi Twitch ve YouTube kanalları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.


İlginizi Çekebilir:

Türkiye Üniversitelerarası Espor Şampiyonası duyuruldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor