Connect with us

Espor

VRL Türkiye Birlik liginde grup aşaması sona erdi

VRL Türkiye: Birlik liginde rekabet gittikçe artıyor!

VRL Türkiye Birlik ligi grup aşaması sona erdi

VALORANT Regional Leagues 2022 kapsamında Türkiye’de ESA Esports ortaklığı ile hayata geçirilen VRL Türkiye Birlik ligi 14 Şubat Pazartesi günü toplamda 8 katılımcı takımın mücadelesine sahne olmak için start almıştı.

Dört hafta süren ve toplamda 28 karşılaşmanın gerçekleştirildiği grup aşamasının 8 Mart salı günü sona ermesi ile birlikte Playoff’larda mücadele edecek takımlar da belli oldu.

VRL Türkiye Birlik ligi grup aşamasından Surreal Esports birinci çıktı

Grup aşaması boyunca çıktığı yedi karşılaşmadan altısını kazanan Surreal Esports ve Fire Flux Esports ikilisi grup aşamasından ilk iki sırada yer alarak çıktığı için direkt olarak yarı finallerde yer almaya hak kazandı.

Fenerbahçe Esports ise 2 galibiyet 5 mağlubiyet alarak yedinci sırada, Galakticos ekibi ise 1 galibiyet 6 mağlubiyet ile sekizinci sırada yer alarak Playoff’lara kalma şansını yakalayamadı.

Futbolist, Galatasaray Espor, Thunderbolts Gaming ve Team Lixa ise Playoff’larda yarı finallere yükselmek için mücadele edecek VALORANT takımları oldular.

VRL Türkiye Birlik çeyrek finalleri 15 Mart’ta

15 Mart Salı günü oynanacak olan çeyrek final karşılaşmalarından ilki olan Galatasaray Espor – Thunderbolst Gaming karşılaşmasının galibi yarı finallerde Surreal Esports ile karşılaşırken, ikinci çeyrek final karşılaşması olan Futbolist – Team Lixa karşılaşmasının galibi ise yarı finallerde Fire Flux Esports ile karşı karşıya gelecek.

15 Mart günü oynanacak VRL Türkiye Birlik çeyrek final karşılaşmaları aşağıda görebilirsiniz.

  • Galatasaray Espor – Thunderbolts Gaming
  • Futbolist – Team Lixa

İlginizi Çekebilir:

SHN Espor kadın VALORANT takımını duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor