Connect with us

LoL

Waena: “Frozen benim için bir ağabey gibi.”

Waena: “Frozen benim için bir ağabey gibi.” #PlayerbrosÖzel

waena, SuperMassive Akademi

Değişen lig sistemiyle birlikte takımlar kendi akademi takımlarını oluşturdu. Bu takımlar içerisinde bazı oyuncuları daha önce ligimizde görmüşken bazı isimler profesyonel sahneye ilk kez bu mevsim adımını atacak. Akademi takımlarındaki oyuncularla konuştuğumuz yeni röportaj serimize hoş geldiniz!

Serimizin ilk konuğu, daha önce 1907 Fenerbahçe takımında yedek oyuncu olarak mücadele eden, takımıyla 2017 Yaz Mevsimi Şampiyonluğuna ulaşan ve ardından 2017 Dünya Şampiyonasına katılma hakkı elde eden, ligimizin gelecek vaat eden isimlerinden biri olan Berşan “Waena” Aydın. Berşan, 2019 yılında Bahçeşehir SuperMassive ekibinin akademi takımında orta koridor oyuncusu olarak mücadele edecek.

Ligimizin başarılı takımlarından biri olan 1907 Fenerbahçe’den bir başka başarılı takım olan Bahçeşehir SuperMassive’e transfer oldun. Neler düşünüyorsun?

“İyi bir organizasyonla çalışabiliyor olmak benim için büyük bir şans. Bu konu hakkında, bazı Türk oyunculara kıyasla sıkıntı yaşamadığım için mutluyum. İyi organizasyonlara layık olmak için de elimden geleni yapmaya devam ediyorum.”

Frozen ile arkadaşlığınız devam ediyor. Bu konu hakkında neler söylemek istersin?

“Frozen, iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra çok da iyi bir insan. Onunla aynı takımda bulunma fırsatım olduğu için çok şanslıyım. SuperMassive’in teklifini kabul etmemde onun burada olması da büyük bir etkendi. Aynı takımda çalışmak istediğim bir oyuncu olmasının yanı sıra benim için her zaman yanımda olmasını isteyeceğim bir ağabey gibi.”

1907 Fenerbahçe forması altında deneyimli isimlerle vakit geçirme imkanı buldun. Bu durum, seni akademi ligindeki diğer oyunculardan birkaç adım önde olmanı sağlar mı?

“Tabii ki sağlar. Orada bulunduğum süre boyunca bir sürü iyi ve kötü olarak örnek alabileceğim oyuncular oldu. Nasıl oynadığımdan çok nasıl bir takım arkadaşı olmam konusunda da tecrübe sahibi oldum. O yüzden diğer oyunculardan oyun süresi olarak olmasa da diğer konularda birçok artım olduğunu düşünüyorum.”

SuperMassive’in akademi olarak deneyimli takım arkadaşlarına sahipsin. Akademi takımı olarak hedefleriniz neler?

“Öncelikli hedefimiz, en az as takımdaki kadar oyuncular kadar iyi olmak. Bu hedefe ulaşmak, bunun öncesindeki akademi ligi şampiyonluğu gibi minimal hedefleri kendiliğinden getirecektir.”

Sorularımızı yanıtladığın için teşekkür ederiz. Buradan Bahçeşehir SuperMassive taraftarlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

“Bence taraftar, takım moralini ayakta tutmak açısından çok önemli. Bu yüzden biz gelecekte kendimizi takıma daha yararlı bir hale getirmeye çalışırken desteklerini esirgemesinler. 2019’da görüşmek üzere!”

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL