Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers’ı deviren fnatic, WESG 2017 şampiyonu oldu

WESG 2017 finalinde temsilcimiz Space Soldiers ile oynayan fnatic, 2-1 ile mutlu sona ulaştı.

Şampiyon fnatic! Çin’in Hainan şehrinde 13 Mart tarihinde başlayan WESG 2017 Dünya Finalleri CS: GO turnuvası, az önce oynanan final serisiyle sonuçlandı.

bo3 formatında oynanan final serisinde gururumuz Space Soldiers, İsveç’in en güçlü takımı, aynı zamanda da IEM Katowice 2018 şampiyonu fnatic ile karşılaştı. Son anına kadar çekişmeye sahne olan karşılaşma maalesef istediğimiz gibi sonuçlanmadı. İlk harita temsilcimiz tarafından Cobblestone olarak belirlendi ve bu harita 16-12 rakibimizin üstünlüğüyle sonuçlandı. İkinci harita ise fnatic tarafından Inferno olarak seçildi ve bu haritada da temsilcimiz güzel bir geri dönüşle maçı uzatmalara götürdü ve 19-16 kazanmayı bildi.

Üçüncü harita ise Mirage idi. İlk yarı 9-6 temsilcimizin üstünlüğüyle geçildi ve her şey istediğimiz gibi gidiyordu. Durum 14-7’ye kadar gelmişti ve şampiyonluğa çok yakındık fakat üst üste gelen hatalar dolayısıyla ve de tecrübe eksikliği nedeniyle rakibimizin geri dönüşüne engel olamadık ve maçı 16-14 kaybettik. Bu durumda seriyi 2-1’e getiren İsveç ekibi, şampiyonluğunu ilan etti.

Peki şampiyon fnatic turnuvadan ne kadar gelir elde etti?

Temsilcimiz Space Soldiers’ı mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan ekip, tam $800.000 büyük ödülün sahibi oldu. Temsilcimiz Space Soldiers ise ikinci olarak tamamladığı turnuvadan $300.000 ödülle ayrıldı. Turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Russia ise $150.000 ödülün sahibi oldu.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive