Connect with us

Espor

WESG 2017: Space Soldiers yoluna başarıyla devam ediyor

Çin’in Hainan şehrinde düzenlenen WESG 2017 Dünya Finalleri CS: GO turnuvasında ülkemizi başarıyla temsil eden Space Soldiers, turnuvadaki ikinci gününü de başarıyla geride bıraktı.

Turnuvanın ilk aşamasında 3’te 3 yaparak 2. aşamaya kalma hakkı elde eden temsilcimiz, dün sabah saatlerinde 3 karşılaşmaya daha çıktı. İlk karşılaşmasını Güney Afrika ekibi Bravado ile oynayan temsilcimiz, bo2 formatında oynanan maçtan 2-0 galibiyetle ayrılmayı bildi. İkinci maçta ise bir nevi daha zor bir takım olan Brezilyalı Team One karşısında sergilediği performans maçtan galibiyetle ayrılmaya yetmedi. Maç 1-1’lik eşitlikle sonuçlandı. Üçüncü maçta ise Avusturalya’nın ORDER takımıyla karşılaşan temsilcimiz, Bravado maçındaki gibi 2-0 galibiyet ile ayrıldı ve adını çeyrek finallere yazdırdı. 4 takımlı grupta 2 galibiyet 1 beraberlikle birinci olarak çeyrek finallere katılma hakkı elde eden temsilcimiz, toplam 7 puan topladı. Space Soldiers ile birlikte gruptan çıkan bir diğer takım ise Team One oldu.

$25.000 ödül garantilendi

Temsilcimiz, çeyrek finallere kalmasıyla birlikte tam $25.000 ödülü garantiledi. Yarı finale kalması durumunda ise minimum $70.000 ödül kazanacak ekibimizi, finale kalma durumunda ise minimum $300.000 ödül bekliyor. Turnuvada şampiyon olan takımın $800.000 büyük ödülü kazanacağını da hatırlatmakta fayda var.

Peki Space Soldiers sıradaki maçını kiminle oynayacak?

Temsilcimizin çeyrek final maçında kiminle karşılaşacağı henüz belli olmadı. Çeyrek finalde yer alacak 8 takımın dördü kesinleşti. Buna göre ekibimiz ile birlikte gruptan çıkan Team One’ın yanı sıra Russia ve MVP PK de yarı finale kalma mücadelesi verecek ekipler arasında yer aldı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor