Connect with us

LoL

Women’s Esports League: Beşiktaş Kadın LoL takımından büyük başarı!

Beşiktaş Kadın LoL takımı Women’s Esports League’e katılmaya hak kazandı.

beşiktaş kadın lol, beşiktaş esports, wel, womens esports league

Beşiktaş Kadın LoL takımı Women’s Esports League Elemeleri’nde 2. olarak ligde yer almaya hak kazandı. Kadınların Espor Ligi 23 Şubat’ta başlayacak.

Kadınların espor arenasındaki profesyonelleşmesini başka bir seviyeye taşımak için yapıldığı belirtilen Women’s Esports League’in elemeleri tamamlandı. Kayıtların sona ermesiyle yapılan elemeler sonucu Beşiktaş Kadın LoL ekibi 2. oldu ve ligde yer almaya hak kazandı. Lig maçları 23 Şubat’ta başlayacak ve finalleri 15 Haziran’da yapılacak.

Oldukça fazla takımın katılacağı ligde takımlar seviyelerine göre gruplara atanıyorlar. En düşük seviyeden en yüksek seviyeye kadar takımlar, kendileriyle eşit seviyedeki takımlarla eşleştiriliyorlar. Bunun en büyük nedeni ise alt veya üst seviye fark etmeden, tüm kadın esporcuların profesyonel arenaya “merhaba” demesini sağlamak. Hatta siz de profesyonel olmayan bir kadın LoL ekibinin parçasıysanız, takımınızla beraber WEL’e kayıt olabiliyorsunuz. Yer alacağınız ligde ise sizin seviyenize uygun takımlar olacağından, rekabet fırsatını da elde edebileceksiniz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

2 Yorum

2 Comments

  1. Mert kürkçü

    11 Şubat 2019 - 12:37 at 12:37

    Kadın oyuncuların takım kurması güzel birşey ancak,kadın oldukları için ayrı tutulmaları yanlış . Erkeklerden ne farkları var karma bir takımım oluşması veya ileri gelen takımların sadece erkek olamk zorunda değil neden kadın yok bu bence asıl sorun ve çözülmeli. Bu eşitlik değil sadece ayrımcılıktir. Özet olarak pozitif ayrımcılık iyi birşey değildir.

  2. Saganhan

    12 Şubat 2019 - 0:29 at 00:29

    Women allready plural

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL

error: İçerik kopyalanmasına izin veremiyor.