Connect with us

LoL

Worlds 2018: 2018 Dünya Şampiyonası’nda ilk gün neler olacak?

2018 Dünya Şampiyonası’nın ilk gün hangi maçlar oynanacak? #Worlds2018

2018 dünya şampiyonası league of legends

League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası heyecanı başlıyor, Worlds 2018 karşımızda! Bir sezondur beklenen gün geldi! Uzun bir bekleyişin ardından Worlds’ün ilk günü karşımızda. 1 Ekim yani bugün itibarıyla başlayacak olan Worlds 2018’de bugün yapılacak maçlar şunlar:

  • 11:00-Cloud9 vs. KaBuM! eSports – C grubu
  • 12:00-Gambit Esports vs. G-Rex – D grubu
  • 13:00-DetonatioN FocusMe vs. KaBuM! e-Sports – C grubu
  • 14:00-G-Rex vs. Kaos Latin Gamers – D grubu
  • 15:00-DetonatioN FocusMe vs. Cloud9 – C grubu
  • 16:00-Gambit Esports vs. Kaos Latin Gamers – D grubu

Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive yarın Vadi’ye inecek.

Cloud9 vs. KaBuM! eSports

Worlds’ün ilk karşılaşması Cloud9 ile KaBuM! eSports arasında olacak. Cloud9, NA LCS yaz sezonuna kötü bir başlangıç yaptığı halde sonradan akademi takımıyla elini güçlendirerek toparlamayı başardı. Lig aşamasını 2. bitiren C9, finallerde Team Liquid’e kaybetti. Kış mevsiminde az puan almasından dolayı şampiyonluk puanıyla* Worlds’e gelemeyen C9 bölge finallerine finalden başladı. TSM’yi 3-0 gibi rahat bir skorla geçen C9, akademi takımının oyuncularını aktif kullanarak Worlds’e katılmaya hak kazandı. KaBuM! eSports, CBLoL(Brezilya) ligi şampiyonu olarak geldi. KBM lig aşamasını ve finalleri 1. olarak bitirmiş ve MSI’da grubumuzda 2. olmuştu. Tamamen Brezilyalı oyunculardan oluşan ekip Worlds’e bizim gibi 2. torbadan katıldı.

Gambit Esports vs. G-Rex

Günün ikinci karşılaşması Gambit Esports ile G-Rex arasında olacak. Bağımsız bölge temsilcisi olmaya hak kazanan Gambit Esports, MSI’da bizim gibi gruptan çıktıktan sonra Flash Wolves’e yenilip turnuvaya veda etmişti. Kendi ligini 2. bitirse de finallerde şampiyon olmayı başaran GMB 2. torbadan turnuvaya giriş yaptı. Kira maini olan Anivia’yı acaba bu maçta alabilecek mi? G-REX bu sene kış mevsiminde kuruldu ve kurulduğu ilk senede Worlds’e katılmaya hak kazandı. LMS(Tayvan) lig aşamasını 5. bitiren G-Rex bölgesel finallerde 1. olarak Tayvan bölgesinden gelen 3. takım olmaya hak kazandı. Lig aşamasında en çok MVP olanlar listesinde orta koridor oyuncusu Candy ikinci sıradaydı. Orta koridorda heyecanlı bir eşleşme izleyeceğimiz bu maç acaba ne kadar heyecanlı olacak?

DetonatioN FocusMe vs. KaBuM! e-Sports

Günün üçüncü karşılaşması DetonatioN FocusMe ile KaBuM! e-Sports arasında olacak. DetonatioN FocusMe, 2017 kış mevsiminden beri LJL(Japonya) lig aşamasını 1. bitirse de finallerde şampiyon olmayı başaramıyordu. Bu yaz mevsiminde aldığı şampiyonlukla buraya gelen DFM, grubun en güçsüz takımı olarak görülse de gruptan çıkmak için KBM’u yenmesi onlara büyük bir avantaj elde ettirecek.

G-Rex vs. Kaos Latin Gamers

Günün dördüncü maçı G-Rex ile Kaos Latin Gamers arasında oynanacak. Kaos Latin Gamers 2017 Worlds ve 2018 MSI’a da katıldı ve yüksek bir performans göstermese de rakiplerini zaman zaman terletti. KLG 2017’den beri CLS(Latin Amerika – Güney) temsilcisi oldu. 2018 kış mevsiminde gelen Nate haricinde 2 senedir aynı takımla oynayan KLG bu sene acaba üst turlara kalabilecek mi? G-Rex’in genel taktiği baron sonrası oyun kapatmak olduğu için bunu engellemeleri belki onların maçı kazanmalarına yardımcı olabilir.

DetonatioN FocusMe vs. Cloud9

Günün beşinci maçı DetonatioN FocusMe ile Cloud9 arasında olacak. Bu maçta genel olarak C9 önde görünse de lig aşamasında kendisine gelmekte zorlanan NA LCS ekibi Worlds de nasıl bir oyun oynayacak onu göreceğiz. En alt torbadan gelen DFM C9 karşısında durabilecek mi?

Gambit Esports vs. Kaos Latin Gamers

Günün son karşılaşması Gambit Esports ile Kaos Latin Gamers arasında geçecek. 2018 MSI’da aynı grupta olan GBM ile KLG yine aynı gruba düştü. KLG iki maçı da kaybetmişti. KLG acaba rövanşı alabilecek mi, yoksa GMB yine maçlardan galip mi ayrılacak?

Worlds’ün ilk günü maç sonuçları, kısa özetler ve daha fazlası Playerbros’ta sizlerle olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL