Connect with us

LoL

Worlds 2018: 2018 Dünya Şampiyonası’nda üçüncü gün neler olacak?

2018 Dünya Şampiyonası’nın üçüncü günü hangi maçlar oynanacak? #Worlds2018

League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası heyecanı hızla devam ediyor. Bugün oynanacak üçüncü gün karşılaşmaları ile C ve D gruplarından çıkan takımlar belli olacak. 3 Ekim yani bugün Worlds 2018’de yapılacak maçlar şunlar:

  • 11:00-G-Rex vs. Gambit Esports – D grubu
  • 12:00-KaBuM! e-Sports vs. DetonatioN FocusMe – C grubu
  • 13:00-Kaos Latin Gamers vs. Gambit Esports – D grubu
  • 14:00-KaBuM! e-Sports vs. Cloud9 – C grubu
  • 15:00-Kaos Latin Gamers vs. G-Rex – D grubu
  • 16:00-Cloud9 vs. DetonatioN FocusMe – C grubu

G-Rex vs. Gambit Esports

Günün ilk karşılaşması D grubundan G-Rex ile Gambit Esports arasında olacak. İlk karşılaşmada iki ekipte rakibinin hatalarını değerlendirdi. Daha az hata yapan ve kompozisyonunu iyi kullanan G-Rex maçı kazandı. Mutlak favori gibi görünse de G-Rex’in 1.liği garanti değil. Bu maçı Gambit Esports alması halinde diğer maçların da sonucuna göre tie break karşılaşması oynanabilir. Gambit Esport’un gruptan çıkma ihtimali yüksek ama her ikinci torba takımı gibi grubu birinci bitirip diğer gruplardan birinin 2.si ile eşleşmek isteyecektir. Bunun için bu maçı kazanmak zorunda.

KaBuM! e-Sports vs. DetonatioN FocusMe

Günün ikinci karşılaşması grupta kendisinden beklenmediği kadar kötü oynayan KaBuM! e-Sports ile grup birincisi Cloud9’ı bile zorlayan DetonatioN FocusMe arasında olacak. İlk gün yaptıkları maçta KaBuM! e-Sports oyunun ilk safhasında öne geçti hatta katliam yaptı. Sonra tek tek yanlış pozisyonlarda yakalanıp, skor verip, bir de yanlış baron kararı alınca maçın kontrolünü kaybetti. DetonatioN FocusMe bu dakikadan sonra oyunu tamamen eline alıp baron güçlendirmesiyle yaptığı baskıyla oyunu bitirdi. DetonatioN FocusMe ilk uluslararası tecrübesinde, çoğu oyuncusu bu arenayı ilk kez gördüğü halde kimsenin kendisinden beklemediği kadar sağlam bir oyun sergiliyor. DetonatioN FocusMe bu maçı kazanması halinde gruptan çıkmayı garantiliyor.

Kaos Latin Gamers vs. Gambit Esports

Günün üçüncü maçı Kaos Latin Gamers ile Gambit Esports arasında olacak. İlk maçta Gambit Esports mutlak sayılacak bir üstünlükle oynadı. Gambit Esports’un çoğu hamlesine cevap veremeyen Kaos Latin Gamers grubunun sonuna demiri attı. Kaos Latin Gamers uluslararası turnuvalara katılsa da çoğundan mutsuz ayrılıyor. Gambit Esports günün ilk karşılaşmasında G-Rex’i yenerse ve bu maçı da kazanırsa grup birinciliği için tie break karşılaşmasına G-Rex ile gidecek.

KaBuM! e-Sports vs. Cloud9

Günün dördüncü maçı C grubundan KaBuM! e-Sports ile Cloud9 arasında oynanacak. İlk maça KaBuM! e-Sports iyi başlasa da aldıkları objektifleri iyi kullanamadı. 25. dakikaya kadar sakin giden karşılaşmada üst koridorda Jensen’i almak için yaptıkları hamleden sonra katliam verip bir de baron kaybettiler. Bu noktadan sonra Cloud9 çok hızlı bir şekilde baron kullanım süresi sonunda maçı kazandı. Aslında kompozisyonuyla doğru işleri yapsa da KaBuM! e-Sports yaptığı tek yanlış hamle ile maçı rakibine vermiş oldu. Bu maçta yine herkes Cloud9’ı favori görüyor.

Kaos Latin Gamers vs. G-Rex

Günün beşinci maçı, D grubunun son maçı olarak Kaos Latin Gamers ile G-Rex arasında olacak. İlk maçta G-Rex kendi oyununu dominant bir şekilde oynayıp kazanmıştı. İkinci maçta da durumun aynı olacağı çok belli. G-Rex günün ilk maçını kazanırsa bu maç sadece formalite olacak.

Cloud9 vs. DetonatioN FocusMe

Günün son maçında Cloud9 ile DetonatioN FocusMe karşılaşacak. İlk maç oldukça nefes kesiciydi ve her ne kadar Cloud9 maçı kazanmış olsa da iki takımında muhteşem oyunlarını gördük. DetonatioN FocusMe’nin uluslararası tecrübe eksiği ve oyun heyecanı yüzünden ilk maçı kaybettiğini düşünüyoruz. Bu grubun tie break karşılaşmasını hak eden bir grup olduğunu düşünüyoruz. DetonatioN FocusMe buraya gelmeyi hak ettiğini bir kez daha kanıtlayabilecek mi?

Worlds’ün üçüncü günü maç sonuçları, kısa özetler ve daha fazlası Playerbros’ta sizlerle olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL