Connect with us

LoL

2018 Dünya Şampiyonası’nın ikinci günü: SuperMassive Vadi’ye iniyor!

SuperMassive Vadi’ye iniyor! 2018 Dünya Şampiyonası’nın ikinci günü hangi maçlar oynanacak? #Worlds2018

League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası heyecanı hızla devam ediyor. Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive sahneye çıkıyor! SuperMassive’in Vadi’ye inmesi açısından bizi ayrıca ilgilendiren bugünün maçları şunlar:

  • 11:00 – Edward Gaming vs. Infinity Esports – A grubu
  • 12:00 – G2 Esports vs. Bahçeşehir SuperMassive – B grubu
  • 13:00 – Dire Wolves vs. Infinity Esports – A grubu
  • 14:00 – Ascension Gaming vs. Bahçeşehir SuperMassive – B grubu
  • 15:00 – Dire Wolves vs. Edward Gaming – A grubu
  • 16:00 – Ascension Gaming vs. G2 Esports – B grubu

Bugünkü maçlarda kalbimiz temsilcimiz Bahçeehir SuperMassive ile!

www.twitch.tv’de RiotGamesTurkish’den canlı video izleyin

Edward Gaming vs. Infinity Esports

Worlds’ün ikinci gününün ilk maçı Edward Gaming ile Infinity Esports arasında oynanacak. Turnuvanın genelinde Çin ve Kore takımları favori olduğu için bu maçta da genel olarak insanlar EDG’nin favori olduğunu düşünüyor. 2014 yaz mevsiminde kurulan EDG bu yıl kış mevsiminde LPL 2.si oldu ve yaz mevsiminde ise LPL’yi 5. bitirebildi. Bölgesel finallerde rakiplerini geçen EDG, 2017 Worlds’e LPL’nin 1. sırasında gelmişti ama istenilen performansı veremedi ve grubunu sonuncu bitirdi. Infinity Esports LLN lig aşamasını 3. bitirmesine rağmen finallerde 1. olarak, Latin Amerika – Güney temsilcisi olarak Worlds’e katılmaya hak kazandı. 2014 yılında kurulan INF ilk defa uluslararası turnuvaya katılmaya hak kazandı. Takımın tek uluslararası turnuvada oynamış oyuncusu destek rolündeki Arce.

G2 Esports vs. Bahçeşehir SuperMassive

Günün ikinci karşılaşması bizim için önemli olan maçlardan biri. G2 Esports ile Bahçeşehir SuperMassive karşılaşması temsilcimizin ilk maçı olacak. G2 geçen sene Worlds’de temsilcimiz Fenerbahçe’yle ilk 16 da aynı gruptaydı ve iki maçta da Fenerbahçe’yi yenmeyi başarmıştı. Genel olarak iyi bir lig aşaması ve final aşaması geçirmeyen G2 bölge finallerinde 1. olarak buraya gelmeye hak kazandı. 2017 Worlds’den beri aynı kadroyu koruyan G2’nin en dikkat edilmesi gereken koridoru alt koridor. Temsilcimiz BAU SuperMassive ise kurulduğu ilk seneden beri ligimizde üst düzey oyun çıkaran ve uluslararası turnuvaları seven bir ekip. SnowFlower ve GBM’in üstün oyunu ve Türk oyuncularının soğuk kanlı oyunuyla bu grubu ilk sırada bitirmek isteyen SUP için bu maç en önemli grup maçlarından biri. MSI 2017 ve 2018 de gruplardan çıkan ama son 8’e kalamayan ekibimiz, bu sene TBF’deki gibi Worlds’de de şeytanın bacağını kırıp ilk 16’ya kalabilmek için bu maçı kazanmak zorunda.

Dire Wolves vs. Infinity Esports

Günün üçüncü karşılaşması Dire Wolves ile Infinity Esports arasında olacak. Dire Wolves OPL(Okyanusya) ligini domine etse de Worlds ve MSI’da alt sıralarda kalıyor. 2018 MSI’da aynı grupta olduğumuz DW çok üst düzey bir oyun sergileyemiyor. Hatta gruplarını alt sıralarda bitiren DW grubunun en güçsüz takımı olarak görülüyor. Bu maçta DW daha çok uluslararası tecrübesi olmasına rağmen güçsüz olarak görünmesi onların rahat bir maç çıkarmalarına hatta maçı kazanmalarına yardımcı olabilir. Genel olarak maçlarını geç kapatan bu iki takım arasındaki maç nasıl bitecek?

Ascension Gaming vs. Bahçeşehir SuperMassive

Günün dördüncü maçı Ascension Gaming ile Bahçeşehir SuperMassive arasında olacak. Tayland bölgesi temsilcisi Ascension Gaming MSI’ da grubunu 3. bitirdi. Genel olarak alt seviye bir takım olmasına rağmen uluslararası tecrübeye sahip oyuncuları bulunmakta. Farklı bir lige sahip olan ASC’nin eleme aşamalarının hepsini geçip buraya gelmesi bile bu takımın gücünün bir göstergesi. Bu maçta rahat olacağını düşündüğümüz ekibimiz farklı stratejiler bile deneyebilir. Eski alt koridor oyuncusu Lloyd’u ormana geçiren ASC ile SUP maçını heyecanla bekliyoruz.

Dire Wolves vs. Edward Gaming

Günün beşinci maçında Dire Wolves ile Edward Gaming karşılaşacak. Bu maçın favorisi açık arayla EDG. Bu maçta daha az hata yapan ve daha iyi makro oyun oynayacağı düşünülen EDG maçın mutlak favorisi. Çin temsilcisi ön eleme aşamasının en güçlüsü olarak görülse de DW’nin geçtiğimiz senelerde kendilerinden yüksek takımları zorladıkları maçları oldu. Bugünün ilginç maçlarından biri olacağı belli.

Ascension Gaming vs. G2 Esports

Günün son maçı grubumuzdan Ascension Gaming ile G2 Esports arasında. Temsilcimizi çok ilgilendiren bu maçta G2 ne kadar favori görünse de ASC’nin alacağı galibiyet temsilcimizi rahatlatır ve 1.lik için şansımızı arttırır. Temsilcimizin gruptan 1. sırada çıkması için bu karşılaşma ASC’nin galibiyet alması çok önemli.

Bugünkü maçlarda temcilcimiz Bahçeşehir SuperMassive’i gönülden destekliyoruz. Worlds’ün ikinci günü maç sonuçları, kısa özetler ve daha fazlası Playerbros’ta sizlerle olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL