Connect with us

Espor

Worlds 2018: 2018 Dünya Şampiyonası’nın ikinci gününde neler yaşandı?

İki galibiyetle başladığımız #Worlds2018’de bugünkü maçlar nasıl geçti? Günün sonuçları:

Worlds’ün ikinci gününde iki zaferle göğsümü kabartan Bahçeşehir SuperMassive B grubunun lideri oldu. Günün maçları ve alınan sonuçlar burada:

  • 11:00 – Edward Gaming 1-0 Infinity Esports
  • 12:00 – G2 Esports 0-1 Bahçeşehir SuperMassive
  • 13:00 – Dire Wolves 1-0 Infinity Esports
  • 14:00 – Ascension Gaming 0-1 Bahçeşehir SuperMassive
  • 15:00 – Dire Wolves 0-1 EDward Gaming
  • 16:00 – Ascension Gaming 0-1 G2 Esports

Günün sonunda B grubunun birincisi temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive oldu. Bahçeşehir SuperMassive‘in aldığı iki galibiyet, gruptan 1. çıkması adına büyük bir adım oldu. Temiz 2 oyun geçiren temsilcimizi kutluyoruz ve başarısının devamını dört gözle bekliyoruz.

G2 çıkmazı

G2 hem Bahçeşehir SuperMassive hem de Ascension Gaming karşısında hiç iyi kararlar veremedi. G2 her ne kadar Ascension Gaming’i yense de karar mekanizmasındaki sıkıntılar ve makro konusunda yanlış hamleleri ile iyi bir oyun sergilemiyor. Ascension Gaming ise ne kadar günün son maçında G2’ya belirli bir dakikada üstün gelse de yanlış hamlelerle yüzünden maçı kaybettiğini gördük.

Edward Gaming bildiğimiz gibi

Günün sonunda D grubunun birincisi Edward Gaming oldu. Açık ara favori görülen Edward Gaming beklendiği gibi maçları üstün bir oyun oynayarak kazandı. Edward Gaming ilk maçı çok baskın oynayarak erkenden bitirsede Dire Wolves karşılaşması daha zor geçti. Dire Wolves Edward Gaming’e zor anlar yaşatsa da; Edward Gaming maçı, aldıkları kompozisyonu çok iyi işleterek kazanmayı bildi. Dire Wolves ile Infinity Esports arasında geçen maçta ise üst torbadan gelmesine rağmen Infinity Esports maçı kaybetti. Dire Wolves daha güçsüz gibi görünse de en düşük torbadan gelse de genel olarak uluslar arası tecrübesinin çok olmasından dolayı bu maçı alın teriyle kazandı. Daha iyi kordine olan ve iyi oynayan Dire Wolves maçı kazandı ve grubunun 2.si oldu.

İkinci günün ardından oluşan puan durumu:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor