Connect with us

LoL

Worlds 2018 grup aşaması ilk maçları bugün oynanacak, günün programı şöyle:

#Worlds2018’de grup maçları bugün başlıyor! İşte günün programı ve detaylar:

Worlds’ün son 16’sının ilk maçları 10 Ekim, yani bugün oynanacak. Grup aşamasında yarın sırasıyla C, A, B grupları maçları olacak. Günün maçları ise şöyle:

  • 11:00 kt Roster – Team Liquid
  • 12:00 Edward Gaming – MAD Team
  • 13:00 Phong Vũ Buffalo – Flash Wolves
  • 14:00 Afreeca Freecs – G2 Esports
  • 15:00 Royal Never Give Up – Cloud9
  • 16:00 Gen.G – Team Vitality

kt Roster – Team Liquid

C Grubuyla başlayan Worlds grup aşamasında ilk maçta kt Roster ile Team Liquid karşılaşacak. Bu maçta izleyeceğimiz kt Roster her sene uluslararası turnuvalara gelmeye çalışsa da başarıları elinden kıl payı kaçırıyordu. Bu sene ilk kez Worlds’e katılan kt Roster Kore ligini 1. bitirip final aşamasında da Griffin karşısında 3-2 aldığı galibiyetle Kore birincisi olmayı başardı. Team Liquid NA LCS’te lig aşamasını ve finalleri 1. olarak bitirmişti. Cloud9’ı finallerde 3-0 geçen Team Liquid, Doublelift ile yüksek noktalara gözünü dikti. Bu turnuvada seyirciler de yorumcular da Doublelift’in patlama yılı olacağını düşünüyor.
2018 Dünya Şampiyonası: Doublelift’in Dönüşü Hazırlayan: @jecorona
Doublelift

Edward Gaming – MAD Team

C grubunun ve günün 2. karşılaşması Edward Gaming ile MAD Team arasında olacak. Edward Gaming şimdiden turnuvadaki gücünü gösterdi. Grup aşamasında bir darbe alsa da ön eleme ikinci aşamasında rakibi DetonatioN FocusMe 3-0 geçmeyi başardı. Turnuvada Kore ve Çin takımlarının üstün olduğu ortada. Bu maçta ise MAD Team o düşüncülerin yanlış olduğunu kanıtlayabilir. Lig aşamasında ve finallerde 2. olan 2018 MAD Team turnuva puanında 1. olarak Worlds’e geldi. Takım olarak uluslararası turnuvalarda ilk defa oynayacak takım bunun zorluğunu hissedecek mi?
Şampiyona Puanı LMS

Phong Vũ Buffalo – Flash Wolves

A grubunun ilk karşılaşması, günün üçüncü karşılaşması Phong Vũ Buffalo ile Flash Wolves arasında olacak. Phong Vũ Buffalo yeni kurulan bir Vietnam ekibi uluslararası tecrübesi olan oyuncuları olsa da ormancıları çok genç ve onları geri düşürebilecek bir etmen. Flash Wolves ise kimsenin beklemediği kadar iyi bir MSI geçirdikten sonra LMS birincisi olarak buraya geldi. MSI 2018’de ikinci ön eleme aşamasından başlayan ekip yarı finalde Kingzone DragonX’i eleyip kendilerini kanıtlamayı başardılar. MSI’da Vietnam takımını kısa sürelerde yenen Flash Wolves bakalım bu maçta nasıl bir oyun sergileyecek?

Afreeca Freecs – G2 Esports

A grubunun ikinci maçında Afreeca Freecs ile G2 Esports karşılaşacak. Afreeca Freecs LCK lig aşamasında 5. ve finallerde de 3. olmasına rağmen şampiyona puanıyla gelen bir diğer ekip. MSI 2018 ikincisi Kingzone DragonX’e çelme takan ekip onu geçerek Worlds’e geldi. Bu turnuvada favori takımlar arasında görülmese de grubunun en iyisi olduğu düşünülüyor. G2 Esports ise bizi lig aşamasında tie break karşılaşmasıyla ikinciliğe itip ve Infinity Esport karşısında 3-1 galip gelerek bu aşamaya geldi. Eksikleri olsa bile turnuvaya ısınan ekibin maçları nasıl oynayacağı merak konusu.
Şampiyona Puanı LCK

Royal Never Give Up – Cloud9

B grubunun ilk maçında ise Royal Never Give Up ile Cloud9 karşılaşacak. Royal Never Give Up MSI 2018’in birincisi olup lig aşamasında LPL doğu kısmının 2.si olsa da LPL doğu ve batının en iyi 4’er takımının katıldığı final aşamasında ise 1. oldu. Uzi önderliğindeki takımdan çoğu yorumcu ve izleyici tekrar birincilik bekliyor. Cloud9 ön eleme aşamasını açık ara en zor bitiren ekibiydi. Takım içi hatalar ve yanlış kararlarla çok zorlanan ekip tecrübesi sayesinde buralara kadar gelebildi. Tecrübesi Cloud9’ı daha ne kadar kurtaracak merakla bekliyoruz.

Gen.G – Team Vitality

B grubunun ikinci maçı aynı zamanda günün son maçı Gen.G ile Team Vitality arasında olacak. Gen.G Worlds’e SKT T1, Griffin ve Kingzone DragonX’in olduğu bir bölgesel finalden geldi. Bu takımların hepsini engelleyen Gen.G bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Grupta favori her ne kadar RNG de olsa Gen.G’nin neler yapacağını herkes merak ediyor. Karşısındaki ekip Team Vitality ise yine şampiyona puanıyla gelen bir takım. Team Vitality takımının tamamı uluslararası tecrübesi olmayan oyunculardan kurulu. Team Vitality’nin bu grupta neler yapacağını merakla bekliyoruz.
Şampiyona Puanı EU LCS
Worlds hakkında haberler, maç sonuçları, kısa özetler ve daha fazlası için Playerbros’a bekliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL