Connect with us

LoL

Worlds 2018: Ön elemelerin ikinci aşamasının ilk gününde neler oldu?

2 serinin oynandığı günde kimler galip geldi, son 16’ya kimler kaldı?

Bugün Worlds 2018 ön elemelerinin ikinci aşamasında 2 takım ismini son 16’ya yazdırdı. Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive ise yarın Vadi’ye tekrar iniyor.

Bugünün maç sonuçları:

Maç sonuçları

    • 07:00 Cloud9 3-2 Gambit Esports
    • 11:00 Edward Gaming 3-0 DetonatioN FocusMe

C9-GMB

Cloud9 :3-2: Gambit Esports

Günün ilk serisi Cloud9 ile Gambit Esports arasında oldu. Bu seride turnuvanın ilk Silver Scrapes*’ini gördük. Cloud9 seriyi büyük gitgellere rağmen kazanabildi. İlk maçta baskın bir oyun oynayan Cloud9 Blaber’ın zamanında baskınlarıyla alt ve orta koridorda öne geçti. Gambit Esports’un üst koridordaki üstünlüğü ise kazanmaya yetmedi. 20 dakikadan sonra katliam veren Gambit Esports 30. dakikaya gelmeden maçı kaybetti. İkinci maçta Gambit Espor hem metanın hakimi konumundaki Urgot’u hem de Kira’nın imza şampiyonu Anivia’yı almayı başardı. Gambit Esports ilk kanı verdikten sonra 21. dakikanın ortasına kadar rakibine skor vermedi. Maçta genel olarak Gambit Esports üstünlüğü vardı ve 30. dakikada Cloud9 baronu alsa da bu sadece maçın süresini uzattı. 36. dakikada katliam ile maçı Gambit Esports kazandı. Cloud9 3. maça değişiklik ile başladı. Blaber yerine Svenskeren’ı oyuna dahil etti. Cloud9 farklı bir şampiyon olarak Singed’ı üst koridora gönderdi. Singed’ın üstünlüğünü iyi kullanan Cloud9, Gambit Esports’a 7.dakikada 1.7k altın, 14. dakikada 4.4k altın fark attı. Gambit Esports her ne kadar maça tutunmaya çalışsa da maça tutunamadı ve 28. dakikayı görmeden seri 2-1’e geldi. Gambit Esports 4. maça destek rolüne Nautilus’u seçtiler. Maç skor anlamında eşit gitse de objektifleri alıp daha iyi makro oynayan Gambit Esports 25. dakikada baron aldı. Gambit Esports aldıkları barondan sonra alt koridordan kuşatma yaptı ve baron süresi bitmeden maçı kazandı. 5. maçta Gambit Esports maç başında skorlar verip geriye düşse de oyunun 15. dakikasında oyunu hem skor hemde 2 alev ejderiyle dengelemeyi başardı. Oyunda eşitlik sürerken 25. dakikada üst ormanda oluşan takım savaşında 2 skor veren Gambit Esports geri çekilmek yerine barondaki rakibinin üstüne gidince 2 skor daha verdi. Cloud9 burada baronu ve alt koridor inhibitörünü aldı. Üst koridordan gelen Cloud9’ı tutmak için takım savaşı başlatan Gambit Esports düşündüğünü yapamadı ve Cloud9 katliam ile maçı bitirdi.
1. maç istatistikleri
2. maç istatistikleri
3. maç istatislikleri
4. maç istatistikleri
5. maç istatistikler
Bu seride kazanan takım hep mavi tarafta olan takım oldu.
Silver Scrapes*: Bir serinin maksimum maç sayısına ulaşmasıdır.

EDG-DFM

Edward Gaming :3-0: DetonatioN FocusMe

Günün ikinci serisi Edward Gaming ile DetonatioN FocusMe arasında geçti. Herkes tarafından ön eleme aşamasının en güçlü ekibi olarak görülen Edward Gaming, DetonatioN FocusMe maçlarını hiç zorlanmadan kazandı. 32 dakikadan az süren 3 maçla rakibini eleyen Edward Gaming hem makro hem de takım savaşı anlamında ön eleme aşamasındaki takımlardan katbekat üstün olduğunu kanıtladı. Rakibine nefes aldırmayan Edward Gaming genelde orta koridordan hasar katkısı alırken bu seride iBoy Scout’tan o görevi almış oldu. Kazanacaklarından emin oldukları bütün savaşları kovalayan Edward Gaming hakettiği gibi ön eleme aşamasından son 16’ya kalan 2. takım oldu. DetonatioN FocusMe için çok zor bir kuraydı. Ülkesi adına uluslararası turnuvalarda en yukarıya çıkan takım olan DetonatioN FocusMe farklı bir eşleşmede bir üst tura kalabilirdi. Edward Gaming’in ters oyununa cevap veremeyen ve aldıkları kompozisyonu kullanamayan ekip turnuvaya veda etti.

2. maçın istatistikleri
1. maçın istatistikleri
3. maçın istatistikleri
Worlds hakkında daha fazlası Playerbros’ta sizlerle olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL