Connect with us

LoL

Worlds 2018’e erken veda ettik: SuperMassive’in elendiği gün neler yaşandı?

Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive’in Worlds 2018’den elendiği gün neler oldu? #Worlds2018

Worlds 2018’de gruplar belli oldu. Bahçeşehir SuperMassive’in elendiği ve son 16’nın belli olduğu 7 Ekim pazar günü maçları şöyleydi:

  • 07:00 G2 Esports – Infinity Esports
  • 11:00 G-Rex – Bahçeşehir SuperMassive

G2-INF

G2 Esports: 3-1 :Infinity Esports

Günün ilk serisinde grubumuzun birincisi G2 Esports ile grup aşamasının ikinci günü açılan Infinity Esports arasındaydı. İlk maçta ne kadar git geller olsa da kompozisyon üstünlüğünü kullanan Infinity Esports uzun süren bu maçı kazandı. Bu ilk maçtan sonra G2 Esports her ne kadar moralsiz gibi girse de ikinci maça ilk maçtaki hatalarını anladı ve maça iyi başladı. İlk maçı tutan Hjarnan’a Kai’sa’yı tekrar alan G2 Esports Wunder’e de Urgot’u verdi. Bu maçı hızlıca kapatan G2 Esports seriyi 1-1’e getirdi. 3. maçta yanlışını anlamamış Infinity Esports hem Kai’sa ve Alistar alt koridorunu hem de Urgot’u tekrar rakibine kaptırdı. Üst koridorda en iyi tercih Urgot ve destek rolünde açık ara en iyi olan Alistar’ı alan G2 maçı üstün götürürken 26. dakikada yanlış bir hamle yaptı ve baronu kaptırdı. Bu olay maçın 43. dakikaya kadar uzamasına neden olsa da G2 yine oynadığı şampiyonların üstünlüğünüyle maçı kazandı. 4 maçta erken oyun kompozisyonu kuran G2 esports ağırlıklı olarak büyü gücü şampiyonlarını seçti. Maçı uzatmayı başaran Infinity Espots maçı 40. dakikada Urgot’un Baron alınmasının farkedilmemesi için kendini yem etmesinin sonucunda kazanabilecekleri maçı kaybettiler.

Turnuvanın açık ara en üstün şampiyonu Urgot’un bu maçta yaptığı 2vs1 ise aşağıda:

GRX-SUP

G-Rex: 3-1 :Bahçeşehir SuperMassive

Günün ikinci serisi ise temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive ile Tayvan bölgesi 3. temsilcisi G-Rex arasındaydı. İlk maçta Bahçeşehir SuperMassive kazanma koşullarına iyi sarılan ve kompozisyonunun eksiklerini iyi bilip önlemler alan taraf oldu. Bahçeşehir SuperMassive‘in oyun başı güçsüz olduğu belliydi ve bunu tutmak adına geride oynadılar. Bahçeşehir SuperMassive aldığı skorlarla ve objektiflerle güçlendikten sonra son noktayı koymak için saldırıya geçti bir 4’te 4, bir 5’te 5 yapan Zeitnot maçı sırtladı diyebiliriz. 30 dakikada seriyi 0-1’a getirdik. Bahçeşehir SuperMassive‘in iyi bir kompozisyon kurduğu ikinci maça iyi başladılar, aldığı skorlar ve güzel oyunuyla G-Rex’i ilk 20 dakikada boğdu. Bahçeşehir SuperMassive sonra baskın oynamaya çalışırken rahatça baron ve ejder alabilecekken kuleleri çok zorladı. Bu sırada çıkan takım savaşlarında kaybettiğimi skorlarla maçı kaybetti. Aslında Bahçeşehir SuperMassive‘in kompozisyonu iyi koordinasyonu da güzeldi ama G-Rex ekibi iyi bir savunma ile maçı kazandı ve seri 1-1’e geldi. 3. maçta Bahçeşehir SuperMassive önceki maçtaki malubiyetinden dolayı baskın oynayıp skor almaya odaklandı ama G-Rex ekibi yine savunmasının iyi olduğunu gösterdi. Skor olarak 5-0 geriye düşen ekibimiz sonra kendilerini toparlasa da makro oyunda hatalar yapmaya devam etti. Bahçeşehir SuperMassive takım savaşlarını güzel başlatsa da istedikleri skorları alamadı. Bahçeşehir SuperMassive son anda yine bir makro hata ile G-Rex’e maçı bıraktı. 4. maçta yine en önemli şey G-Rex sadece savunma yaparak çok fazla skor ve objektif alması. G-Rex’i serinin başından sonuna tek güçlendiren maçlarını kazandıran şey yaptıkları savunma. Bunu anlayamayan temsilcimiz yine rakipten skor ve objektif almak için baskın oynadı ve geriye düştü. Bahçeşehir SuperMassive rakibini tek tek ayıklaması gerekirken yapamayınca seri 3-1 kaybettik.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL