Connect with us

Espor

DAMWON VE FLAMENGO! Worlds 2019 Ön Eleme Grubu Formatı ve Rakiplerimiz

Royal Youth, Worlds 2019’a giden yolda Kore’den DAMWON ve Brezilya’dan Flamengo ile aynı gruba düştü. Peki bu ekipler hakkında ne biliyoruz, organizasyon hakkında neler söyleyebiliriz?

Worlds kokusunu aldınız mı? League of Legends 2019 Türkiye Büyük Finali’ni kazanarak ülkemizi yurt dışında temsil edecek olan Royal Youth’un grubu belli oldu! Worlds 2019’da dünya devlerinin karşısına çıkmaya hazırlanan temsilcimiz, Kore’den DAMWON ve Brezilya’dan Flamengo ile aynı gruba düştü. Peki bu ekipler hakkında ne biliyoruz, Worlds 2019 formatı hakkında neler söyleyebiliriz?

Kore’den DAMWON!

Ön eleme kurasında şüphesiz ki en çok dikkat edilmesi gereken ekip DAMWON’du. Kore temsilcisi, Avrupa’dan SPLYCE ile birlikte ön eleme aşamasında karşısında olmak istemediğimiz ekiplerden biriydi ve Royal Youth’un olduğu gruba düştü. DAMWON isim olarak pek eski bir oluşum olmasa da bu yılki performansıyla köklü ekiplere diş geçirdi diyebiliriz. Kore ligi LCK’de lig aşamasını ikinci sırada tamamlayan ekip, SK Telecom T1’a kaybederek dönemi üçüncü sırada tamamlamıştı. Bu sayede Worlds 2019’un ön eleme grubunda ekip, temsilcimiz Royal Youth ve Flamengo ile birlikte D grubunda yer alacak. DAMWON ile erken seviyede karşı karşıya gelmek bizi organizasyona daha iyi hazırlayacak gibi duruyor.

Brezilya şampiyonu Flamengo!

Grubumuzun bir diğer ismi ise Flamengo. Türk LoL sahnesi bir süredir Brezilya temsilcileriyle karşı karşıya gelmiyordu. Her dönem nasıl bir performans ortaya koyacağı merakla beklenen ve gelişmekte olan LoL ligleri arasında sayabileceğimiz Brezilya’da 2019’un en iyisi Flamengo oldu. Lig aşamasını KaBuM!, INTZ gibi ekiplerin önünde yer alacak zirvede tamamlayan Flamengo, yarı finalde Uppercut esports’u, finalde de INTZ’i geçerek Brezilya şampiyonu olmayı başardı. Flamengo da temsilcimiz Royal Youth ve DAMWON ile birlikte D grubunda yer alacak.

Worlds 2019 ön eleme grubunun formatı ne?

Ön eleme grubunun mantığını ise LoLespor’da verilen bilgileri alıntılayarak anlatalım. 12 takım 4 gruba ayrılacak. Her grup ikili lig usulüyle ve tek maçlık seriler üstünden tamamlanacak. Haliyle her takım tüm diğer takımlarla ikişer kez oynayacak. Her grubun birincisi ve ikincisi ön eleme finallerine çıkacak. Bu aşamada her bir grubun birincisi, grup ikincisi olan takımlarla eşleştirilecek. Bu maçlar, ön eleme aşamasından grup aşamasına çıkacak 4 takımı belirleyecek.

Worlds 2019 yolunda başarılar Royal Youth!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor