Connect with us

Espor

Worlds, 2023’te Güney Kore’ye geri dönüyor

LOL’ün en başarılı bölgesi, uzun yıllar sonra ikinci Worlds etkinliğine kavuşuyor

Worlds

Bağımsız League muhabiri Brieuc Seeger’in  bir raporuna göre, Worlds, 2023’te Güney Kore’ye geri dönecek gibi.

Güney Kore en son 2018’de Invictus Gaming ve Fnatic’in Incheon Munhak Stadyumu’nda finalde karşılaştığı Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. O zamandan beri turnuva Avrupa’da iki kez, bir kez Çin’de ve son olarak da Kuzey Amerika’da düzenlendi.

https://twitter.com/LEC_Wooloo/status/1603143701626232834?ref_src

Bu sezon Dünya Şampiyonası, turnuvalar arasındaki altı yıllık aradan sonra NA’ya geri döndü. Güney Koreli hayranlar, Worlds turnuvaları arasında büyük ihtimalle yalnızca beş yıl beklemek zorunda kalacaklar. Ülke ayrıca , 2019’dan beri canlı seyirci önünde düzenlenen ilk MSI’a da ev sahipliği yaptı.

Eski Worlds Etkinlikleri

Güney Kore, toplam kümülatif unvanlarda küresel sahnede lider olmasına rağmen, Worlds’e yalnızca iki kez ev sahipliği yaptı . Şimdiye kadar düzenlenen 12 Dünya Şampiyonası arasında, Güney Koreli takımlar yedisini kazandı. 2014’te Samsung White en son kendi sahasında Dünya Şampiyonası’nı kazandı.

2023 Sezon Ortası Davetiyesinin yeri Riot Games tarafından henüz açıklanmadı, ancak raporlar turnuvanın Londra’da düzenleneceğini söylüyor.

2023 profesyonel Lig sezonu, Ocak ayında , dünyanın dört bir yanından dokuz bölgeyi içeren(bizim olmadığımız) ve şu anda iptal edilen All-Star etkinliğinin yerini alacak olan  ” Sezon Başlangıcı ” adlı yeni bir uluslararası turnuva ile başlayacak.


Wild Rift 3.5B Yama notları ile gelen şampiyon güncellemeleri karşınızda!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor