Connect with us

LoL

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: Ruler

Worlds tarihinde yapılmış en iyi hareketleri incelediğimiz seride ikinci konuğumuz Ruler.

Worlds 2019’u beklerken dexerto.com‘un hazırladığı ve birlikte geçmişi hatırladığımız serimizin ikinci konuğu Ruler.

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: xPeke

Worlds 2017’de SSG, fırtına gibi esiyordu. Genel olarak Kore takımlarının furyası devam ederken o senenin finalinde SSG ile SKT karşı karşıya gelmişti. SKT, bu finale gelirken 2015 ve 2016 yıllarında kupayı elde etme başarısı göstermişti. Toplamda 3 kez bu kupayı evine götürmeyi başaran SKT, bu seneyi istediği gibi geçiremese de finale ulaşmayı başarmıştı. Zira Worlds 2017’de gösterdiği performans beklentilerin altında kalmış ve ekip zar zor finale ulaşmıştı. Bir nevi önceki senenin rövanşı sayılabilecek senede Samsung Galaxy tarafı ise grup aşamasını 4-2 ile geçirmiş, çeyrek ve yarı finallerde rakiplerini SKT’ye nazaran daha kolay geçmiş ve bir kez daha finale ulaşmayı başarmıştı.

Final serisine Samsung Galaxy damga vuruyordu. Serinin ilk maçı 37 dakika sürmüştü. Skor olarak sadece 7 skor alınmış ve bu skorların tamamı SSG tarafına gitmişti. Skor olarak çok fark gözükmese de SSG tarafı maça ağırlığını koymayı başarmış ve ilk maçtan galip ayrılmayı başarmıştı. Serinin ikinci karşılaşmasına SKT hızlı başlamış, erken dakikalarda skor ve altın avantajını eline geçirmişti. Ancak CuVee ile Ruler’ın muazzam performansıyla SSG tekrardan maça tutunmuştu. Bu andan itibaren tekrardan kontrolü eline alan SSG ekibi maçın devamında bu kontrolü bırakmamış ve maçı kazanarak seriyi 2-0’a getirmişti.

Worlds 2019 hakkında detaylar paylaşıldı

Serinin kader maçında SKT ekibi maça hızlı bir giriş yaptı ve henüz 3. dakikada ilk kanı dökmeyi başardı. Devamında skorları toplamaya devam eden SKT için işler bu maç nazarında iyi gidiyordu. Bir ara SSG oyuna dönüyor gibi olsa da SKT buna izin vermemiş ve ilerleyen dakikalarda altın farkını daha da açmayı başarmıştı. Ancak oyunun orta kısımlarında SSG tekrardan oyuna dönmeyi başardı. Yapılan takım savaşları çok uzun sürse de sonucunda istediği almış olan taraf SSG oluyordu. SSG ekibi maçı bitirmeye çok yaklaşmış, rakibin 2 nexus kulesini de yıkmayı başarmıştı. Ancak halen oyunu bitirememişlerdi. SKT direnmeye devam ediyordu. SKT, kadim ejderi almayı başararak galibiyet açısından tekrar ümitlendi. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gidip geliyordu.

Dakika 39’da baron vadideydi. Her iki tarafta orta koridorda durarak harita üzerindeki kontrollerini kaybetmemeye çalışıyordu. Ancak bir an, oyunun kırılmasına ve serinin SSG tarafına gitmesine yetti. SSG tarafı, orta koridorun ortasında bulunan minyon dalgasını ittirmek için oradaydı. Nitekim ekip minyon dalgasını SKT tarafının üzerinde ittirmeyi başarmıştı. O sırada orta koridorda sadece Bang ile Faker kalmıştı. Huni, ejderin olduğu ormanın içinden geri dönerken Blank ile Wolf, baronun olduğu taraftaki ormandan geriye çekiliyordu. O sırada Ruler, belki de serinin kırılma noktası olan harekete imza attı. Rakiplerinin ayrı kaldığını düşünen ve Faker’in olması gereken yerden birkaç adım daha önde olduğunu gören Ruler, Varus ile bir an bile tereddüt etmeden sıçrasını agresif bir şekilde kullandı ve ultisini Faker’a attı. Faker’ın takım arkadaşları Faker’a yardım etmek için geri dönmek istese de artık çok geçti. Çünkü Faker bir anda haritadan silinmişti. Pozisyonun devamında SKT tarafı direnmeye çalışsa da SSG sayı üstünlüğünü çok iyi kullandı ve maçı bitirerek skoru 3-0’a getirdi. Böylelikle Worlds 2017 kupasının sahibi olan SSG ekibi, geçtiğimiz senenin rövanşını da almış oldu. Çok iyi bir seri geçiren Ruler, MVP seçildi. Buna rağmen o seneye dair Ruler’ın MVP seçilmesi değil, serinin o anında yaptığı agresif oyunla beraber seriyi kazandırması akıllarda kaldı.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL