Connect with us

LoL

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: Smeb

Worlds tarihinde yapılmış en iyi hareketleri incelediğimiz seride üçüncü konuğumuz Smeb.

Worlds 2019’a günler kala dexerto.com‘un hazırladığı ve birlikte geçmişteki iyi anlara tanıklık ettiğimiz serimizin üçüncü konuğu Smeb.

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: xPeke

Sezon 6 Dünya Şampiyonası. Turnuvada yarı finale kadar ilerleyecek ROX Tigers ile grup aşamasında her takım tarafından süpürülecek G2 Esports karşı karşıya. G2, grup aşamasının ilk maçında CLG’ye yenilmişti. ROX Tigers ise o sene sürpriz bir çıkış yapmış Albus NoX Luna’yı yenmişti. Grup aşamasının ikinci karşılaşmalarında sıra G2 ile ROX Tigers karşılaşmasındaydı. ROX Tigers grup aşamasını en az kayıpla atlatmak isterken G2 ekibi de rakibinden alacağı 1 galibiyetin getireceği avantajları kullanmak istiyordu. Zira ROX Tigers’ın bu grupta kolay kolay hata yapacağını kimse düşünmüyordu. ROX Tigers’tan alınabilecek bir puan, gruptaki gidişatı değiştirebilirdi.

Maça iyi başlayan taraf G2 oldu. Trick, oyunda 7. dakikaya girerken alt koridora attığı baskınla takımının 2 skor almasını sağladı. Trick, oyunun başındaki etkisini orta koridor hariç diğer koridorlarda hissettiriyordu. Oyun, skor olarak yakın gitse de altın farkı ciddi sayılabilecek derecede G2 lehineydi. Oyun belki kopabilecek iken ROX ormancısı Peanut, baronu çalmayı başardı. Altın farkı çok fazla inmese de bu hamleyle ROX Tigers, oyunu biraz daha uzatma şansı elde etmişti. ROX, bu baron güçlendirmesiyle beraber oyuna ortak olmayı başardı. Ancak G2 ekibi sürekli rakibinin üstüne gidiyor, takım savaşlarındaki avantajlarını her seferinde kullanmak istiyorlardı. G2 tarafı, çok güçlenmiş Olaf’ı kullanarak bir takım savaşı çıkartıp yapacakları bir katliam sonucunda oyunu bitirmeyi hesaplıyordu. Bu hamle işe yarıyor gözükse de, bir yerde arıza çıktı.

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: Ruler

Trick’in yine korkusuzca ilerlediği pozisyonlardan birinde, işler yine G2’nun istediği gibi gittiği şekilde gözüküyordu. Ancak öyle olmadı. Trick’i takip ederken çok önde kalan takımın üst koridoru Expect, Malzahar’ın ultisiyle savaş dışı kaldı. O esnada G2 tarafı, uzaktan rakiplerine hasar vermeye çalışıyor ve savaşın kalan kısmını en iyi şekilde tamamlamak için mücadelelerini sürdürüyordu. Expect’in koruyucu meleğinin pasifi aktif hale gelince G2 tarafının oyuncuları, takım arkadaşlarına biraz daha yaklaşmak istedi. O esnada en iyi fırsatı kollayan Smeb için inanılmaz bir pozisyon oluştu. Zira G2 oyuncularının taşıyıcıları iç içe girmişti. Kennen oynayan Smeb için bundan daha iyi bir an olamazdı. Tereddütsüz bir şekilde ultiyle içeri giren Smeb, o an inanılmaz bir hasar çıkarttı ve bir saniye içinde rakipteki 4 oyuncuyu vadiden sildi. G2 tarafı kazanmaya çok yakınken bu hamle sonucunda oyun tamamen ROX Tigers ekibinin lehine döndü. Devamında hata yapmayan ROX Tigers ekibi karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı. Akıllarda da Smeb’in Kennen ile yaptığı o inanılmaz hareket kaldı.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL