Connect with us

LoL

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: TheShy

Worlds tarihinde yapılmış en iyi hareketleri incelediğimiz seride beşinci ve son konuğumuz TheShy.

Worlds 2019’a günler kala dexerto.com‘un hazırladığı ve birlikte geçmişteki iyi anlara tanıklık ettiğimiz serimizin beşinci ve son konuğu TheShy.

DAMWON VE FLAMENGO! Worlds 2019 Ön Eleme Grubu Formatı ve Rakiplerimiz

Worlds 2018, Çin ekipleri için bir dönüm noktası olabilir. Zira yıllardır Kore seviyesine en yakın yer olarak görülen Çin bölgesi, bu beklentinin bir sonucu olarak Kore bölgesiyle rekabet içerisindeydi. Yıllardır Kore ekiplerinin ambargo koyduğu Worlds’te bu sene işler değişecek miydi? Çin bölgesi, uzun yıllar sonra Worlds kupasını eve götürebilecek miydi? Bunun cevabının belli olmasına çok az süre kalmıştı. Worlds 2018’de grup aşamaları tamamlanmış, çeyrek final karşılaşmaları oynanmış ve sürpriz sayılabilecek sonuçlar alınmıştı. Zira yarı finalde mücadele eden dört ekipten üçü batı takımıydı. Çeyrek final karşılaşmalarında Afreeca Freecs’i deviren C9, EDG’yi deviren Fnatic, RNG’yi yenen G2 ekipleri yarı finale çıkmaya hak kazanmışlardı. Yarı finaldeki dördüncü ekip ise 5 maçlık seri sonucunda Kore temsilcisi KT Rolster’ı yenmeyi başaran, turnuvanın favorisi olarak görünen Invictus Gaming’ti.

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: xPeke

Yarı finalde G2 ekibiyle eşleşen IG ekibi, çok avantajlı bir durumdaydı. Zira Avrupa ve Amerika bölgesi iyi çıkış yakalamış olsa da yorumcuların tamamı, bu çıkışın IG seviyesi için pek yeterli olmadığı düşüncesindeydi. Serinin ilk maçında IG ekibi oyuna iyi başladı. Oyunda skor 1-1 olsa da 17. dakika itibariyle altın farkı 4 bine yaklaşmıştı. Objektiflerde de ağırlığını hissettiren IG ekibi, oyunu elinde tutuyordu. İlk oyunu domine eden IG ekibi 29 dakikada oyunu tamamlamayı başardı ve rahat bir galibiyetle seriyi 1-0’a getirdi.

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: Ruler

İkinci maç, IG ekibi için hızlı başladı. Dakika üçte Ning ve Rookie’nin iyi oyunu ilk kanın IG ekibi tarafından dökülmesini sağladı. Ancak G2 tarafı, ilk kanın devamında hem alt hem de üst koridorda aldığı skorlarla karşılık vermiş oldu. Diğer oyuna nazaran daha hızlı devam eden oyunda IG ekibi, yine oyuna ağırlığını koymaya başladı ve harita üzerindeki hakimiyetini arttırdı. Bunun sonucunda yine objektiflere sahip olan taraf IG ekibi olsa da G2 ekibi de bir şekilde karşılık veriyordu. İlk maçta rakibini cezalandırmayı başaramasa da bu oyunda rakibine en azından skor alarak karşılık verebiliyordu. Ancak bu yeterli değildi. Yine daha organize bir şekilde mücadelesine devam eden IG ekibi, 26. dakikanın sonunda oyunu kazanmayı başarmış ve seriyi 2-0’a getirmişti.

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: Smeb

Serinin üçüncü karşılaşmasına bu sefer G2 ekibi hızlı başladı. Dakika üçte ilk kanı dökmeyi başaran G2 ekibi devamında TheShy skorunu da alarak maça iyi başlamış oldu. Maç hızlı devam ediyordu. G2 ekibi, üçüncü maçta istediği oyunu oynuyor gibi gözüküyordu. Ancak IG ekibi, yine bir şekilde maça tutunmayı ve hatta öne geçmeyi başardı. G2 tarafının neredeyse her hamlesine karşı bir hamlesi olan IG ekibi, bir şekilde her savaşı istediği sonuçlarla kapatıyordu. Maçın kırılma anı 21. dakikada ejder etrafında yapılan savaştı. Alev ejderi için yapılan savaşta IG ekibi ejderi almasına rağmen pozisyonun devamında 4 kişi kalmıştı. Rakibinin adam eksikliğini değerlendirmek isteyen G2 tarafı, rakibini kovalamaya başladı. Ancak IG ekibinin çekilme gibi bir niyeti yoktu. Nitekim pozisyonun devamında, IG ekibinden Baolan ve Rookie neredeyse pozisyon dışıyken, JackeyLove’un da hasar vermek için yeterli mesafesi yokken bir kahraman ortaya çıktı. TheShy.

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: PraY

Rakibinin nehirde birbirine yakın bir pozisyonda durduğunu gören TheShy, ultisiyle birlikte rakiplerinin üstüne gitti. Q yeteneği ile beraber rakiplerine saldıran TheShy, pozisyonun devamında Q yeteneğinin son aşaması olan rakibinin üstüne zıplama yeteneğiyle G2 ekibini adeta paramparça etti. Toplamda 4 kişiye o yeteneğiyle beraber büyük hasar çıkaran TheShy, başta takım savaşının kaderini, ardından ise serinin kaderini değiştiren hareketi yapmış oldu. Pozisyonun devamında kaçmak durumunda kalan G2 tarafı üç kayıp verdi ve oyundaki hakimiyetini de kaybetmiş oldu. Oyunun devamında hata yapmayan IG tarafı, oyunu kazanmayı başarmış ve 3-0’lık sonuçla finalde Fnatic ekibiyle eşleşmiş oldu. Ama TheShy’ın yaptığı bu muazzam hareket, serinin önüne geçmeyi başarmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=5oVodC6YY5Q

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL