Connect with us

LoL

Worlds tarihinde unutulmayacak 5 oyun: xPeke

Worlds tarihinde yapılmış en iyi hareketleri incelediğimiz seride ilk konuğumuz xPeke.

Worlds 2019’a çok kısa bir süre kaldı. Espor dünyasının uzun soluklu turnuvalarından biri olan Worlds’ten nice efsane isimler geldi geçti. Bu muhteşem turnuvaya kısa süre kala dexerto.com; Worlds tarihi boyunca yapılmış, oyuncuların aklına kazınan ve uzun yıllar boyunca da unutulamayacak hareketlerin listesini oluşturdu. Oradan derlediğimiz seride bu hareketlere yakından bakacak ve o günlerin heyecanına geri döneceğiz.

Worlds 2019’a özel tema müziği yayımlandı

Serinin ilk konuğu, o zamanlar Avrupa’da yine fırtına gibi esen ve Worlds yolunu tutan Fnatic ekibinin orta koridor oyuncusu Enrique “xPeke” Cedeño Martínez. 2014 Dünya Şampiyonası C grubunda o zamanların en güçlü ekiplerinden Samsung Blue ile Fnatic karşı karşıyaydı. Fnatic, grup aşamasında 2. kez Samsung Blue’nun karşısına çıkıyordu. İlk maçı Fnatic kazanmayı başarmış ve gidişatı belirsiz olan grup aşamasında biraz ümitlenmişti. O zamanlar karşısında en iyi orta koridor oyuncularından biri olarak görülen ve belki de Faker’in en ciddi rakibi olan Bae “Dade” Eo-jin, bir kez daha xPeke’nin karşısındaydı. O oyun xPeke Zed tercihinde bulunurken Dade Talon’u seçmişti. Oyun skor yönünden eşit gidiyor gibi görünse de Samsung Blue tarafının ağırlığı biraz daha fazla basıyordu. Maçın 19. dakikasında, her iki takımında alt koridoru orta koridorda dolaşırken orta koridor oyuncuları alt koridorun yolunu tuttu. Dade, rakip orta koridorun rotasyonunu çok iyi takip etmişti. xPeke’nin karşısına çıkacağı yolu az çok kestirmiş ve ona göre pozisyona geçmişti. xPeke, kendi ormanını dolaşıp alt koridordaki minyonları kesmeyi düşünüyordu. Bunun için duvar arkasından W yeteneğini kullandı ve duvarın diğer tarafına geçti. Ancak orada beklemediği bir şey daha vardı.

Worlds 2019’da meta ne durumda olacak?

Dade, bir anda xPeke’nin üstüne atlayarak önce rakibini susturdu, devamında ise büyük bir hasar vererek skor almaya çok yaklaştı. Ancak xPeke’nin de söyleyeceği bir şeyler vardı. Rakibinin tüm kombosunu yemek üzereyken ultisini kullanan Zed, Talon’un ultisinden gelen hasarı yemekten kurtuldu. Devamında gölgeleriyle birlikte oyun yapmaya devam eden xPeke, canı çok azken önce sıçrasını kullandı, akabinde Q yeteneğini de kullanarak rakibini katletmeyi başardı. Çok çok az bir canla oradan kurtulmayı başaran xPeke, adeta şapkadan tavşan çıkartmıştı. xPeke’nin bu hareketi maçın gidişatını pek etkilemedi. Fnatic ekibi vadiden mağlup ayrıldı. Ancak xPeke bu hareketiyle Worlds tarihinin unutulmaz anlarına kendi kısmını da eklemiş oldu.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL