Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

woxic’den üzücü haber: “Pasaportum kaybolmuş olabilir”

Talihsizliklerin peşini bırakmadığı Özgür “woxic” Eker, yine bir problem yaşıyor.

HellRaisers takımında mücadele eden ve gösterdiği performansla bizi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil eden Özgür “woxic” Eker, kısa süre önce kendi sosyal medya hesabından paylaştığı gönderiyle yaşadığı problemleri açıkladı.

“İki önemli turnuva kaçabilir”

Kendisinin Ukrayna’daki durumundan yaptığı vize başvurularına kadar bir çok konu hakkında takipçilerini bilgilendiren Özgür buraya kadar bir sıkıntı olmadığını ancak Dreamhack Stockholm turnuvası için yaptığı vize başvurusunda pasaportunu geri alamadığını belirtti. Konsoloslukla irtibata geçmeye çalıştığında da sorun yaşadığını belirten woxic, bu olayların ardından pasaportunun kaybolma ihtimali üzerinde durduğunu belirtiyor. Eğer pasaportu kayıpsa Dreamhack Stockholm ve Major turnuvasını kaçıracak oyuncu yarın yine şansını deneyeceğini ve eğer bilgi verilmezse polise başvuracağını belirtti. Açıklamanın tamamı ise şöyle:

Şuan da Ukrayna için oturma iznim bulunuyor,yani bu demek oluyor ki vize başvurusunu Ukrayna’dan yapabilirim. Ve ek olarak Ukrayna vatandaşlarının Avrupa ülkelerine gitmek istedikleri zaman herhangi bir vizeye başvurmalarına gerek yok. Ve bu yüzden çok fazla insan başvurmuyor,sadece göçmen veya benim gibi olan insanlar.Bundan aylar önce Macaristan’da olan V4 turnuvası içinde başvuruyu buradan yapmıştım ve 2 günde pasaportu ve vizemi teslim almıştım.Dreamhack Stockholm turnuvası içinde buradan bu ayın 15’inde takım menajerim ile beraber başvurdum. Ve bana 22’si Çarşamba günü pasaportumu teslim alabileceğim söylendi.6 aylık vizeye başvurdum bunun sebebi ise Polonya’da gerçekleşecek olan turnuva içindi.Buraya kadar her şey sorunsuz ilerledi.Fakat şuan halen pasaportumu teslim alamadım.Takım yönetimi bilgi almak için konsolosluğu aradığında en ufak bir bilgi vermeden telefonu kapattılar. Ve dediğim gibi 22’si pasaportumun çoktan elime ulaşması gerekiyordu.Bugün ise takım menajeri ile beraber Konsolosluğa gittik.Fakat içeriye bizi almadılar,telsiz ile konuşan bir adam bize kameradan bakarak,şuanda çalışmıyoruz diye söylenip durdu.(Bu sırada saat 13:00) ve internet sitesinde 17:00’a kadar çalıştıkları yazıyor.Tartışmaya başladık ve sonunda içeriye almayı kabul ettiler,içeri girdik ve durumun aciliyetini ne kadar ihtiyacım olduğunu vs. anlattık.Verdiği cevap sadece biz şuan çalışmıyoruz oldu.Arkasından peki yarın sabahtan gelelim dediğimizde ise cevap yine aynıydı,şuan çalışmıyoruz..Şuan bu durum hakkında ne söyleyeceğimi bilmiyorum ama sanırım pasaportumu kaybettiler.Yinede yarın sabahtan gideceğiz,eğer pasaport veya herhangi bir bilgi vermezler ise polisi arayacağız.Dün gaming house’daki son antrenmanımızı yaptık ve takım arkadaşlarım bugün saat 20:00’da Ukrayna’dan İsveç’e uçacaklar.Eğer pasaportum kaybolmadıysa yarın halen teslim alma ve turnuvaya gitme şansım bulunuyor.Eğer kaybettilerse İngiltere’deki Major’e nasıl gideceğimi dahi bilmiyorum(İngiltere için 1 senelik vizem halen bulunuyor.)

“Oyuncularımızın yurt dışı talihsizliği”

Daha önceden oyuncularımızın vize başvuru süreçlerinde yaşadıkları zorlukları ve vize alamama sorunu yüzünden kaçırdıkları önemli turnuvaları biliyoruz. Ancak Özgür’ün yaşadığı problem öncekilerden tamamen farklı bir sorun olarak gözüküyor. Temsilcimizin yapacağı girişimler sonucunda iyi haberlerini bekliyoruz.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive