Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES’in FaZe’e transfer olacağı iddiaları taraftarlar arasında konuşulmaya devam ediyor

XANTARES’in gelecek planı hakkında birçok iddia gündemde dolaşıyor. Oyuncunun takip ettiği kişiler, MAJ3R’in tweet’leri derken, taraftarların kafası epey karıştı.

Başlangıç notu: Buradaki bilgilerin resmi bir kaynaktan derlenmediğini, sadece espor topluluklarındaki iddialardan hareketle yazıldığına dikkat etmelisiniz. Konuyla ilgili henüz -bildiğimiz kadarıyla- net bir adım bulunmuyor.

Space Soldiers bünyesinden ayrıldıktan sonra yoluna ex-Space Soldiers olarak devam eden kadroda yer alan ve son dönemde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olan Can “XANTARES” Dörtkardeş için birçok iddia gündemde. Her ne kadar şu anki kadrosuyla çok iyi yerlere gelmek istediğini söylese de XANTARES’in yakın dönemde FaZe’e transfer olabileceği söyleniyor. Her şeyden önce bu iddiaların henüz güçlü kanıtları olmadığını belirtmek gerek.

Kısa bir süre önce Finn “karrigan” Andersen’i yedeğe çektiğini açıklayan FaZe, bu hareketinin ardından birçok dedikoduya konu olmuştu. Birkaç gün önce XANTARES’in FaZe yönetimini takip etmesi ve aynı süreçte ex-Space Soldiers oyuncusu Engin “MAJ3R” Küpeli’nin “Beklenmedik” yazılı tweet’i bu iddiaları güçlendirmişti. Konuyla ilgili resmi bir adımın ortaya çıkmamasına rağmen; bu transfer dedikodularının forumlarda, dedikodu sayfalarında ve gruplarda dönmesi birçok spekülasyonu da beraberinde getirdi.

Son dönemde Twitter üzerinden oldukça aktif olduğu görülen MAJ3R, takım içine gönderme yapılmış olabileceği iddia edilen tweet’ler atıyor. İddialar öyle bir noktaya geldi ki şakayla karışık oyuncuların yaptığı her hareketin bir transfer iddiasına işaret ettiği yazılıp çiziliyor. Her ne kadar birçok iddiayı doğruladığı söylense de MAJ3R’in attığı tweet’lerin XANTARES üzerine olup olmadığı konusunda bir netlik bulunmuyor.

ex-Space Soldiers için -başlangıçta- güçlü iddialardan biri de ekibin yakın dönemde yurt dışındaki bir takımla anlaşabileceği yönündeydi. Başta SK Gaming olmak üzere birçok takımın adı bu iddialarda geçerken, zaman geçtikçe bu dedikodular bireysel iddialara dönüştü ve ex-Space Soldiers kadrosunun dağılabileceği iddiaları güç kazanmaya başladı. Konuyla ilgili bir netlik bulunmazken, birçok forumda XANTARES’in FaZe’e dahil olup olmayacağı konuşmaları sürmeye devam ediyor.

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Counter-Strike Global Offensive