Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES FLASHPOINT biletini kaptı!

FLASHPOINT’in ilk sezonunda XANTARES’li BIG de yer alacak!

XANTARES

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli CS:GO oyuncularından Can “XANTARES” Dörtkardeş ve ekibi BIG, FLASHPOINT Global Qualifier‘da yarı finalde HAVU karşısındaydı.

Elemelere kötü başlayan ve Brezilya ekibi DETONA’ya mağlup olan ekip, daha sonra Polonya ekibi AVEZ’i yenmiş ve DETONA’dan intikamını alarak yarı finale yükselmişti. Kazananın direkt olarak FLASHPOINT Season 1 bileti kapacağı karşılaşmada BIG’in rakibi, Finlandiya ekiplerinden HAVU oldu.

Finlandiya ekibi karşısında kendi seçtiği harita Mirage’de 16-12 ile galip gelen Almanlar, ikinci harita Dust2’de ise takımın yıldız AWP oyuncusu Florian syrsoN Rische ile kanatlandı. Haritaya T tarafında başlayan ve devreyi 10-5 geride kapatan ekip, syrsoN önderliğinde muhteşem bir geri dönüşe imza attığı haritayı 16-13 ile kazandı ve 2-0 ile galip gelerek FLASHPOINT Season 1‘de mücadele etmeye hak kazandı.

FLASHPOINT mi ESL Pro League mi?

FACEIT tarafından oluşturulan ve adeta ESL Pro League‘in karşısına çıkan FLASHPOINT, birinci sezonu ile Los Angeles şehrinde karşımıza çıkacak. ESL Pro League’in takımların yarısından lig haklarını alması ve 3 ayrı bölgesel ligi birleştirmesi ile birçok takım bir alt lig olan MDL’e düştü. Bu durum oyuncular ve organizasyonlar arasında birçok tartışmaya sebep olurken FACEIT’in uzun süredir üzerinde çalıştığı lig planları da bu süreçte hızlandırılmış şekilde karşımıza çıktı.

Fakat bu hızlandırılmış durum, ligin kalite anlamında ESL Pro League seviyesinin yakınından dahi geçmemesine neden oldu. Açık eleme aşamasında dahi sayısız sorunun yaşandığı FLASHPOINT’te toplamda 12 takım, 1 Milyon Dolar ödül havuzu çerçevesinde mücadele edecek. İşte turnuvada mücadele etmesi kesinleşen o takımlar:

  • Dignitas
  • Cloud9
  • MAD Lions
  • c0ntact Gaming
  • Gen.G Esports
  • MIBR
  • Team Envy
  • Orgless
  • BIG

Ligde yer alacak olan Orgless da, BIG gibi FLASHPOINT Global Qualifier‘dan çıkan bir diğer takım. Diğer 7 takım ise, organizasyon ile olan anlaşması kapsamında “Kurucu Üye” olarak lige doğrudan katılım hakkı sağlayacak. Bu anlaşma da, ESL’in Louvre Anlaşması‘na karşılık yapılan bir diğer hamla olarak göze çarpıyor. Ligin kurucu üyesi olarak anlaşma sağlanacak diğer 3 takım ile birlikte, Los Angeles şehrinde FLASHPOINT, ilk sezonu ile karşımıza çıkacak. Ligin ikinci sezonu da, yine 2020 yılı içerisinde bizleri bekliyor olacak.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive