Connect with us

Espor

Geçmişten Günümüze XANTARES

Space Soldiers’ın yıldız oyuncusu XANTARES’i bir de bizden dinleyin! Karşınızda MAKİNE!

geçmişten günümüze xantares

İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş

Ülkemizin Counter Strike alanında yetiştirdiği en iyi oyunculardan biri olarak gösterilen belki de en iyisi diyebileceğimiz bir oyuncuyu daha yakından tanımaya ne dersiniz? Aslında verdiğimiz bu bilgilerle bile kimden bahsetmiş olduğumuzu anladığınızı tahmin ediyoruz. Tabii ki bugünkü konumuz XANTARES! Gelin isterseniz başarılı oyunuyla, sempatik tavırlarıyla, hatta yabancı diliyle dahi dillerden düşmeyen gururumuzu yakından tanıyalım.

Çoğunlukla oyunlarda kullandığı nick olan XANTARES ile bilinen İsmailcan Dörtkardeş, 7 Ağustos 1995 tarihinde doğdu. Günümüzdeki çoğu CS: GO oyuncusu gibi 1.6 ile Counter Strike macerasına başlayan İsmailcan; Vitalforce, HWA gibi takımların formasını terletti. HWA forması altında Süper Kupa 2013 turnuvasında da mücadele eden XANTARES, sergilediği başarılı performans ile takımının şampiyonluğuna büyük katkı sağladı.

Twitch CS: GO – Son dönemde neler izledik?

Zaman ilerledikçe ön plana çıkmaya başlayan CS: GO furyasıyla birlikte 2014 yılında CS: GO’ya geçiş yapan oyuncu, bir süre 1v1 turnuvalarda yer alarak kendini göstermeyi başardı. 2013 yılında Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden kadromuzda da yer alan XANTARES, Space Soldiers’ın kurulmasıyla birlikte 2014 yılının aralık ayında SS bünyesine dahil oldu.

İlk uluslarası maçı

İlk uluslararası maçına 13 Aralık 2014 tarihinde South East Europe Championship turnuvasında çıkan XANTARES, maçtan 2-0’lık galibiyetle ayrılan takımına büyük katkı sağlamıştı. SS ile birlikte ilk LAN turnuvasına Copenhagen Games 2015 kapsamında Danimarka’da katılan İsmailcan, turnuvaya katılan 64’ün üzerinde takım arasında 13. olan Space Soldiers adına turnuva boyunca mükemmel bir performans sergiledi ve adını daha fazla duyurmaya başladı.

Space Soldiers bünyesinde ilk derecesine ise ESL South East Europe şampiyonasında 2. olarak ulaştı. Daha sonrasında QuickShot Arena, Copenhagen Games 2016 gibi irili ufaklı birçok turnuvada yer alan XANTARES, ilk birinciliğini ise ASUS ROG Summer 2016 turnuvasında elde ederek takımın 12 bin dolar kazanmasında pay sahibi olmuştu. Bu şampiyonluktan sonra Türk esporseverler arasında Space Soldiers’ın vazgeçilmez ismi olarak anılan XANTARES’in ismi çok daha fazla telaffuz edilmeye başlandı.

Geçmişten Günümüze: woxic

“MAKİNE”

Gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında etkin bir performans sergileyerek “MAKİNE” olarak anılan oyuncu, milli takımımız ile birlikte katıldığı 2016 Dünya Şampiyonası’nda da birinciliği elde eden kadroda yer alıyor, Arjantin maçındaki efsanevi geri dönüşü yapan kadroda XANTARES de bulunuyordu. Dünya Şampiyonası’nın tamamlanmasıyla Çin’de yapılan WESG 2016 Dünya Finalleri’ne giden Space Soldiers, turnuvadan dördüncülükle ayrıldı ve bu turnuvada da üst düzey bir performans sergileyerek kalitesini bir kez daha gösterdi.

Zamanla büyük turnuvaların elemelerinde yer almaya devam eden Space Soldiers, XANTARES önderliğinde ESL One Köln 2017 turnuvasına katılma hakkı kazandı. Dünyanın en iyi takımı olarak anılan SK Gaming karşısında alınan galibiyet çok büyük ses getirmişti. Bundan sonra Europe Minor turnuvasına da katılan ekibimiz, bu turnuvayı da birinci tamamlamıştı. Bu sonuçla ELEAGUE Major 2018 kapalı elemelerine katılma hakkı elde eden SS, elemelerde başarılı bir performans sergileyerek ELEAGUE Major 2018’in yolunu tutmuştu. Avrupa’nın en büyük takımlarının yer aldığı ESL Pro League’de de yer alma hakkı elde eden Space Soldiers, aldığı sonuçlarla bizi gururlandırmaya devam ediyor.

En Unutulmaz CS: GO Maçları

İşte Türkiye Counter Strike tarihinin efsanelerinden XANTARES’in kariyeri kısaca bu şekilde. Bayrağımızı yurt dışında dalgalandıran Space Soldiers ve XANTARES’in gelişerek yoluna devam edeceğine olan inancımız tam. İnanın çocuklar, biz her zaman yanınızdayız!

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor