Connect with us

Espor

XANTARES: “ex-SS’deyken hedeflerimiz aynı değildi”

XANTARES, HLTV’ye konuştu: “ex-SS’deyken hedeflerimiz aynı değildi”

XANTARES, kısa bir süre önce HLTV.org ile bir röportaj yaptı. Bu röportajı Türkçeye çevirdik. Buradan sonrasını HLTV.org’dan BenjaCS’e bırakalım. Keyifli okumalar! 🙂

İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş BIG’e katılma kararının detaylarını açıkladı, ex-Space Soldiers ile yollarını neden ayırdığını ve farklı bir ülkede yaşamanın onu nasıl etkilediğinden söz etti. 23 yaşındaki XANTARES, dört yıla yakın zamanını Space Soldiers’da geçirdi. Ocak 2015’te başlayan serüven Ekim 2018’de sona erdi.

İki major da dahil olmak üzere uluslarası turnuvalarda ekibi ile birlikte Türkiye’nin adından söz ettirdi.

2018 yılı sona ermeden, XANTARES uzun süredir içinde bulunduğu takımından ayrılarak kariyerine Almanya’da bulunan BIG takımında devam etmeye karar verdi. Son zamanlarda üzerinde durulan ve tartışmalara yol açan BIG’e transfer olma kararının detaylarını XANTARES’e sorduk.

Ayrıldığın takımınla başlayalım. Sen ayrılma kararı vermeden önce Space Soldiers organizasyonunda neler oldu ve sana ekipten ayrılma kararını aldıran neydi?

Takımdan ayrılmamın sebebi oyuncuların motive olamamasıydı. Ayrılmamın ana sebebi mücadeleci kişiliğim ve başarıya karşı olan hırsımdan kaynaklanıyor. Bu kararı da eski takım arkadaşlarımın benim kadar mücadeleci ve başarıya karşı istekli olmadıklarını düşünerek verdim.

Geçmişte de uluslararası organizasyonlardan teklifler aldığını biliyoruz. Bunlardan birini neden şimdi kabul ettin?

Daha önce gelen teklifleri reddettim çünkü Space Soldiers ekibiyle birlikte güzel şeyler başarabileceğimize inanıyordum. Onların hedefleri ile benim hedeflerimin aynı olmadığı gerçeğiyle yüzleştiğimde takımdan ayrılmaya karar verdim ve BIG’den gelen teklifi kabul ettim.

Başka takımlardan da teklif geldi mi?

FaZe ve mousesports takımlarından teklifler almıştım fakat o zamanlar takımdan ayrılmak gibi bir düşünceye sahip değildim. Nihayet yeni bir takıma katılmaya karar verdiğimde, dostluk çevresini bulabileceğimi düşündüm ve bu birlikte olduğumuzda başarılı olacağımız inancımla birleştiğinde kararımı çoktan vermiş bulundum. Başka takımlardan gelen teklifleri geri çevirdim.

Hayatında ilk defa farklı bir ülkede uzun süre yaşayacaksın. Bunu bizler için kişisel olarak yorumlar mısın?

Tüm arkadaşlarından ve ailenden ayrılıp yabancı bir ülkeye, oynamak için, yerleşmek büyük bir zorluk. Buraya gelirken yalnız hissedeceğimi düşünüyordum fakat geldiğim andan itibaren BIG organizasyonu ve takım arkadaşlarım beni çok sıcak karşıladı. Bu yüzden yanlız hissetmedim.

BIG Major ligini ilk sekizde tamamladığı için şu anda ligde bir yer sahibi. Bu kararını vermende etkili oldu mu? Sana kararı verdiren asıl faktör neydi? Major hedeflerin hakkında konuştunuz mu?

Halihazırda BIG kendini ispatlamış köklü bir takım. Bu kesinlikle bir etkendi. Bununla birlikte ekibe katacağım şeyleri de düşündüğümde daha da fazlasını başarabileceğimize inanıyorum. Vizyonlarımız ve görüşlerimiz aynı olmasaydı şu anda BIG’de bulunmazdım. Organizasyonumuz ve biz her zaman daha iyisini ve daha fazlasını hedefliyoruz. Kendimize sınıf koymuyoruz. Amacımız bir takımın ulaşabileceği en üst noktaya ulaşmaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor