Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES ve woxic’in mücadelesi! İki Türk karşı karşıya geliyor!

DreamHack Masters Spring’te iki Türk karşı karşıya! woxic mi XANTARES mi?

XANTARES ve woxic'in mücadelesi! İki Türk karşı karşıya geliyor!

DreamHack Masters Spring 2020 Europe‘ta B grubu karşılaşmaları dün başlamıştı. Grupta Türk taraftarları yakından ilgilendiren olay ise, temsilcilerimiz Can “XANTARES” Dörtkardeş’li BIG ve Özgür “woxic” Eker’li mousesports’un burada mücadele ediyor olmasıydı.

Grubun açılış karşılaşmasında woxic ve arkadaşları, Kristian k0nfig” Wienecke’li Complexity ile eşleşti. Complexity’nin seçtiği Inferno haritasında başlayan seride işler hiç de mouseseports’un istediği gibi gitmedi. İlk haritada takım halinde iyi bir performans gösteren Complexity, 16-9 ile harita puanını hanesine yazdırdı.

İkinci harita Dust2’de de durum ilk haritadan farklı değildi. mousesports’ta özellikle woxic’ten iyi performans beklenen bu haritada k0nfig, 1.60’lık rating değeri ile adeta parladı. Türk AWP oyuncusunun 7-17‘lik skoruyla şanssız geçirdiği haritada da 16-8 ile kaybeden mouz, seride 2-0 ile mağlup olarak turnuvaya mağlubiyet ile başladı.

Grubun ikinci karşılaşmasında ise XANTARES’li BIG, Danimarka ekibi MAD Lions ile karşılaştı. MAD Lions’a ilk harita Mirage’de 16-11 ile mağlup olan Almanya temsilcisi, Nuke’te 16-7 ile durumu eşitledi ve Vertigo haritasında da 16-13 ile galip gelerek fişi çekti. Geri dönüşe imza attığı seriyi 2-1 ile kazanan BIG Clan, B grubuna 3 puan ile merhaba dedi.

woxic ile XANTARES karşı karşıya!

B grubunda bugün ise iki Türk karşı karşıya geliyor. woxic‘li mouseseports ve XANTARES‘li BIG arasında oynanacak B grubu karşılaşması, saat 15:00‘te ekranlara gelecek. Bakalım BO3 formatında oynanacak karşılaşmada hangi Türk’ün yüzü gülecek?

 


 

İlginizi çekebilir:

GODSENT’te Maikelele’nin fişi çekildi!

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive