Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES’in takımı BIG, cs_summit 6 üst yarı finalinde! Rakip fnatic!

BIG’in yükselişi hız kesmeden devam ediyor

BIG

Temsilcimiz XANTARES’in de oynadığı CS:GO takımı BIG, GODSENT’i mağlup ederek cs_summit 6 turnuvasında üst yarı finale kalmaya hak kazandı.

BIG, turnuvanın üst braketinin açılış turunda GODSENT’i maç vermeden yenerek üst braketin yarı finaline adını yazdırırken GODSENT’i de alt brakete yollamasını bildi. Turnuvanın devamında çarşamba günü fnatic ile karşılaşacak olan ekip, o maçı da kazanırsa kazananın direkt olarak turnuva finaline gideceği, kaybedenin ise turnuvada yarı final oynayacağı üst braket finaline çıkacak.


BIG’in GODSENT’e karşı oynadığı Bo3 seri, üç maça kalmadan sona erdi. Dust 2 ve Overpass haritalarında rakiplerini kesin bir üstünlük ile alt eden ekipte maç özelinde öne çıkan isim tabseN oldu. Temsilcimiz XANTARES, diğer maçlara nazaran daha etkisiz bir performans gösterse de takım maçı almayı bildi.

Dust 2 haritasında oynanan ilk maçın ilk yarısı 6-9’luk skorla T tarafında maça başlayan BIG lehine sonuçlandı. İkinci yarıda rakibine sadece üç vererek maçı kazanan takım, 16-9’luk skorla galibiyete ulaştı.


Serideki ikinci ve son harita Overpass’ti. XANTARES’in de diğer maça göre çok daha etkili bir performans gösterdiği haritanın ilk yarısı 9-6 BIG üstünlüğüyle sonuçlanırken ikinci yarı da sürprize mahal vermedi ve 16-8’lik skorla maç sona erdi. Böylece seride 2-0’lık sonuçla XANTARES’in ekibi turnuvanın üst braket yarı finaline ulaştı.

BIG

Takımın bir sonraki maçı çarşamba günü saat 19.00’da oynanacak.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş, doğma büyüme Trabzonlu bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive