Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES’li BIG, BLAST Premier Bahar Finallerine adını yazdırdı!

XANTARES’li BIG, Danimarkalı rakibi Astralis’i seride 2-0 mağlup ederek BLAST Premier Bahar Finallerine adını yazdırmayı başardı!

XANTARES’li BIG, Danimarkalı rakibi Astralis’i mağlup ederek BLAST Premier Bahar Finallerine adını yazdırdı!

BIG, konsolidasyon finalinde Astralis’e karşı 2-0‘lık galibiyetin ardından Grup A’dan BLAST Premier Bahar Finallerine katılmaya hak kazandı.

Peter “⁠dupreeh⁠” Rasmussen, oyunu tabanca turunda bir quad-kill ile açtı. Ancak, her iki takımın da çatışmak için parası olduğunda oyunun görünümü değişti: BIG, Nils “⁠k1to⁠” Gruhne ve Ismailcan “⁠XANTARES ile, oyunun kontrolünü ele geçirdiğinden, Astralis’in bu noktadan çıktığı round’lar az ve çok uzaktı. ⁠Alman ekibinin 9-6 öne geçmesinde temsilcimiz XANTARES oldukça etkili bir faktördü. İkinci yarı, Johannes “⁠tabseN⁠” Wodarz‘ın 1v2 clutch’ı ile başladı ancak Astralis bunu bir seri haline getiremedi. Danimarkalı takım bir süre sonra farkı tek bir tura indirdi, ancak daha sonra her iki taraf da birbirine net bir üstünlük sağlayamadı. Astralis’in son round’larda yaptığı hatalı satın alımların ardından dengeler BIG lehine geçti. Alman ekibi kıran kırana geçen bir mücadelenin ardından 16-14 skor ile ilk haritanın galibi oldu.

Astralis, Inferno’da hızlı bir başlangıç yaptı ve tabanca turunda “dupreeh” ile T tarafında 6-1 öne geçti. Ama sonra “syrsoN” adeta Astralis’e tuğladan bir duvar ördü. Vertigo’da sessiz bir oyun oynayan Alman AWPer, BIG adına fantastik bir geri dönüş için önayak olacak 17 leş topladı. İkinci yarıda da yakaladığı ivmeyi sürdürmeye devam eden Almanlara karşı Astralis’in elinden neredeyse hiçbir şey gelmedi. Maç sona erdiğinde ise skor tabelası 16-8 BIG galibiyetini işaret ediyordu. Maçın ardından Astralis teknik direktörü Danny “⁠zonic⁠” Sørensen sonuçtan hayal kırıklığına uğradığını itiraf etti.

1 milyon doların söz konusu olacağı IEM Katowice’nin ana aşamasından önce Astralis’in mevcut eksikliklerini ve tutarlılık sorunlarını gidermek için iki haftadan daha az zamanı kaldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive