Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES’li BIG, IEM Global Challenge yarı finallerine yükseldi!

.@XANTAREScsgo’li BIG, IEM Global Challenge yarı finallerine yükseldi!

XANTARES’li BIG, IEM Global Challenge çeyrek finallerinde karşılaştığı Astralis‘i seride 2-0 mağlup ederek, turnuvanın yarı finallerine yükseldi.

BIG, IEM Global Challenge playoff’larına katılmaya hak kazanan ilk takımdı. Astralis, seride Vertigo ve Dust2 haritalarının ikisine de etkili bir başlangıç yapmasına rağmen, maç süresince rakibine karşı üstünlük sağlayamadı.

Serinin ilk maçı BIG’in seçimi olan Vertigo’da oynandı. Kıran kırana geçen ilk yarı süresince rakibine karşı üstünlüğünü koruyan Astralis, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarıda ise BIG yakaladığı galibiyet serisi ile skoru 15-11’e kadar getirmeyi başardı. Rakibinin 4 maç puanına sahip olmasına rağmen Danimarkalı ekip, 4 round kazanarak maçı uzatmalara götürmeyi başardı. İkinci yarının sonucunda tekrar dengelenen maç skoruna BIG uzatmalarda son noktayı koydu ve haritayı 22-19 kazandı.

Astralis’in, seride 1-0 geriye düşmesinin ardından 2. maç, Danimarkalı ekibin seçtiği Dust2 haritasında oynandı. İki takım da Vertigo’daki performansları anımsatan bir ilk yarı oynadı ve ilk yarı skoru 9-6 Astralis lehine oldu. Maçın ikinci yarısına dezavantajlı başlayan BIG, rakibine sadece 1 round kaybederek, ikinci yarı skorunu 16-10 olarak belirledi.

Vertigo’da Astralis adına topladığı 40 frag ile “dupreeh”, çeyrek final serisinin en dikkat çeken oyuncularından birisi oldu.

Playerbros ekibi olarak, XANTARES ve beraberindeki BIG ekibini çeyrek finallerde elde ettikleri galibiyetlerden dolayı kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive