Connect with us

Espor

Playerbros Özel: XFlow Esports Genel Menajeri Emir Yılmaz Röportajı

Espor arenasına hızlı bir giriş yapan @xflowesports’un Genel Menajeri @heatneas ile konuştuk.

Playerbros Özel: XFlow Esports Genel Menajeri Emir Yılmaz Röportajı

Playerbros olarak espor sektöründe yer alan profesyoneller ile röportajlar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu röportajımızda Türkiye’deki espor arenasına 2021 yılı içerisinde hızlı bir giriş yapan XFlow Esports’un Genel Menajeri Emir “Heatneas” Yılmaz’a XFlow Esports hakkında merak edilen soruları sorduk.

Oldukça yeni bir organizasyon olmalarına rağmen pek çok oyunda mücadele eden takımın kuruluş ve ilk yatırımı, takımlarının performansları ve diğer konular hakkında konuştuk.

Merhaba Emir sorularımızı cevaplayacağın için şimdiden teşekkür ederiz. Klasik olan sorumuz ile başlayalım. Bize biraz kendinizden bahseder misin?

Merhabalar, asıl benimle röportaj yaptığınız için ben teşekkür ederim. Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse ben Emir Yasin Yılmaz. Heatneas takma adı ile tanınıyorum ve ülkemizin en genç ve başarılı menajerlerinden birisiyim. FPS oyunlarında tanınmamla beraber şuanda XFlow Esports’un genel menajerliğini üstlenmekteyim.

XFlow Esports’un kuruluş sürecinden bahsedebilir misin? Covid-19 pandemisi sürecinde kurulan bir takım olarak ne gibi zorluklar yaşadınız? Neleri hedefliyorsunuz?

XFlow ‘un kuruluş süreci aslında fazla hızlı gerçekleşti. Değerli kulüp sahiplerimizin amacı ülke standartlarının üzerinde bir espor oluşumu gerçekleştirmekti. Tabi ilk olarak amacımız Türkiye içerisinde belli başlı basamakları çıkmak olacak. Ama ardından gerek başarıları, gerek sosyal medyası ile her yönden dünya klasmanındaki organizasyonlar ile yarışma hedefi çerçevesinde olacağız. Pandemi bizleri kötü etkilemedi tam tersine daha çok çalışma fırsatı bulduğumuz zamanlar oldu.

Kuruluşunuz ile birlikte ilk yatırımınızı da Bilge Siber Güvenlik Teknolojileri’nden aldınız. Yatırım sürecinden bahsedebilir misin? Bilge Siber Güvenlik Teknolojileri espor sektörüne nasıl bir bakış açısına sahip?

Bilge Siber Güvenlik Teknolojileri ile yatırım sürecimizden şu şekilde bahsedebilirim. Aslında takım sahiplerimiz aynı zamanda Bilge Siber Güvenlik Teknolojileri içerisindeki yönetim kurulu üyeleri. Kendileri teknolojinin her alanında bir şekilde varlar ve espor sektörü içerisinde de olmak istediler. Bakış açısı olarak da geçici yada kısa vadeli başarılara odaklı değil, kalıcı bir şekilde sektör içerisinde hem başarıları hem sempatisi ile sevilen bir kulüp kurma odaklı bir yapıdalar.

Şu anda PUBG, PUBG Mobile, VALORANT, CS:GO ve FIFA 21 gibi pek çok oyunda mücadele ediyorsunuz. Genel olarak takımlarınızın performansını nasıl değerlendiriyorsunuz? Ayrıca bu kadar kısa sürede birden fazla takım kurmak riskli değil mi?

Evet, yeni bir kulüp olarak birden fazla branşta bir anda olmak riskli bir durum. Fakat bu riski almak istedik çünkü en kısa sürede hedeflerimize ulaşmak ve insanlara kendimizi göstermek istiyoruz. Takımlarımızın tam potansiyellerini ortaya koymaları içinde onlara en uygun şartları sağlıyoruz. Şuanda PUBG ve PUBG Mobile takımlarımız fazlasıyla başarılar ile göz önünde fakat diğer takımlarımızda kısa süre içerisinde herkesin taktir ettiği bir konumda olacak. Özellikle FIFA arenasında 2022 senesi için çok güzel hazırlıklarımız bulunmakta.

Playerbros Özel: XFlow Esports Genel Menajeri Emir Yılmaz Röportajı

XFlow Esports “TR CS:GO is not yet dead” paylaşımı.

CS:GO’nun espor tarafına ülkemizde ölmüş gözüyle bakılsa da siz cesur bir adım ile CS:GO alanında da bir kadro kurdunuz. Sizi bu kararı almaya iten etken neydi? Siz organizasyon olarak ülkemizdeki profesyonel CS:GO arenasında nasıl bir gelecek görüyorsunuz?

Kişisel olarak CS:GO’nun bittiğini düşünmüyorum. Ha tabi kabul edilmesi gereken bir gerçekte CS:GO ülke içerisinde ciddi bir düşüş yaşıyor. Ama bilindik isimler başka FPS oyunlarına yönelmiş olabilir bu bittiğini göstermez. Yeni isimler yeni organizasyonlar doğacaktır Counter Strike arenası için. Bir taraftan Avrupa’ya bakarsak CS:GO hala popüler ve seviliyor. Bizler XFlow olarak halen bir Türk Counter-Strike takımının ciddi başarılar elde edebileceğini düşünüyoruz. Bu başarıları sadece Türkiye içerisinde değil Avrupa’ya da taşımaya çalışacağız. Üst yöneticilerimizde CS:GO’ya son derece sıcak bakıyor. Ülkemizdeki CS:GO geleceği için bir şey söyleyemem ama XFlow Esports CS:GO arenasında uzun bir süre boyunca yer alacak.

Kısa süre önce VALORANT ekibinizden Pawzen, Despold ve Kirito ile karşılıklı olarak yollarınızı ayırdınız. Bu duruma bir yenilenme süreci diyebilir miyiz? VALORANT tarafında nasıl ilerlemeyi planlıyorsunuz?

Evet VALORANT takımımızda bazı ayrılıklar oldu. Tabi bu duruma bir yenilenme süreci diyebiliriz. Takımdan kimse ile kötü ayrılmadık hala bizler için çok değerli isimler pawzen, kirito ve despold. Sıradaki hamlemiz son VCT içerisinde ciddi bir performans ortaya koymak için hazırlanmak olacak. İlk kurulduğumuzda insanlar bizden çok büyük beklentilere girmişlerdi ve o beklentileri karşılamak için çabalayacağız. CS:GO arenasının efsane isimlerinden olan Mert “KEY” Çelebi’nin koçluğu ile de bu süreci başarı ile sonuçlandıracağımıza inanıyorum. Tabi bu süreç içerisinde bana da çok iş düşecek. En iyisini yapacağız.

Diğer oyunlar ile birlikte PUBG takımınız da ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire’da mücadele ediyor. Grup aşamasında başarı gösteren ekibiniz evine kupayı getirebilecek mi?

PUBG takımımız zaten Türkiye içerisindeki en iyi ekiplerden birisi olarak gösteriliyor. ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire grup elemelerini lider tamamlamamız bizlere güzel bir motivasyon oldu. Finallerde seyircilere çok güzel maçlar izleteceğimize eminim. Takıma güveniyorum ve ekibin geçmişteki başarılarına bakarsak da şampiyon olma olasılığımızın düşük olmadığı fazlasıyla ortada. Kupa için elimizden geleni yapacağız.

Peki sosyal medya tarafından nasıl ilerlemeyi düşünüyorsunuz? Son yıllarda espor takımları oyuncuları ile taraftarlarını bir araya getirmek için bu yolu çok fazla kullanıyor. Sizin sosyal medyaya özel projeleriniz var mı?

Sosyal medya konusu bizler için belki de en önemli unsur. Sosyal medyalarımızı şuanda zaten güzel bir şekilde kullanmaya başladık. İleride de dünya standartlarında bir sosyal medya oluşumu oturtmak istiyoruz. Yakında YouTube tarafımızda da fazlasıyla özel içerik olacak. Dijital medya tarafında fazlasıyla iddialıyız ve ileride bu alanda en iyisi olacağız.

Sorularımı cevapladığın için çok teşekkürler. Son olarak Playerbros okurlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Sorular için asıl ben teşekkür ederim. Playerbros gibi değerli bir oluşum ile sohbet gerçekleştirmek çok keyifliydi. Değerli Playerbros okurları, bizleri takip edip destek olurlarsa çok büyük bir mutluluk duyarız. Bizleri desteklemeyi unutmayın, hoşçakalın.


İlginizi Çekebilir:

VCT 2. Aşama 2. Hafta Ana Etkinlik finali şampiyonu BBL Esports!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor