Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Xyp9x de oyuna ara veriyor! Astralis’te neler oluyor?

CS:GO sahnesinde adeta yaprak dökümü! Oyuncular bir bir oyuna ara veriyor!

Xyp9x de oyuna ara veriyor! Astralis'te neler oluyor?

Danimarka devi Astralis‘te geçtiğimiz günlerde şok bir olay yaşanmış ve takım kaptanı Lukas “gla1ve” Rossander’in geçici olarak oyuna ara verdiği açıklanmıştı. Kaptanın yerini ise takıma yeni dahil olan AWP oyuncusu Jakob “JUGi” Hansen doldurmuştu. Astralis’e ikinci şok ise bugün geldi.

Kaptan gla1ve’in sağlık sorunları nedeniyle oyuna ara vermesinin ardından bir haber de takımın emektar oyuncusu Andreas “Xyp9x” Højsleth’ten geldi. Clutch kralı olarak tanınan oyuncu, aktif kadrodaki yerini boş bırakıp kısa bir süreliğine oyuna ara verme kararı aldı.

DBLTAP’in haberine göre 24 yaşındaki oyuncu, 1 Temmuz’da takıma dahil olacak olan Patrick “es3tag” Hansen’in gelişini dahi beklemeden oyuna ara verme kararı almış. Bu kararın arkasında ise pandemi dolayısıyla oyuncuların evlerinden çıkamaması ve bu sebeple antrenman programlarının da eskisinden daha yoğun bir hal alması. Bilgisayar başında geçirilen bir hayatta antrenmanların eskisinden daha da yorucu olduğu düşünülürse son zamanlarda oyuncuların oyundan bıkması ve ara vermesi oldukça normal.

Xyp9x’in yerini dolduracak ismin ise Jonas “Lekr0” Olofsson olabileceği düşünülüyor. Takımı Ninjas in Pyjamas’taki yerini Hampus “hampus” Poser’e kaptıran Lekr0, Astralis’te oyun içi liderliğini devralan isim olabilir. İşte değişiklikler ile birlikte Astralis kadrosunun son şekli:

Denmark Nicolai “device” Reedtz
Denmark Peter “dupreeh” Rasmussen
Denmark Emil “Magisk” Reif
Denmark Jakob “JUGi” Hansen

Denmark Danny “zonic” Sørensen (koç)

Denmark Lukas “gla1ve” Rossander (oyuna ara verdi)
Denmark Andreas “Xyp9x” Højsleth (oyuna ara verdi)

 


 

İlginizi çekebilir:

FaZe Clan’da olofmeister’ın yerine Bymas! Yeni transferin ilk maçı bugün!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive